» Bukantės koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Bukantės koplyčiaTai liaudiško stiliaus koplyčia stovinti Plungės rajone, Šateikių seniūnijoje, Vydeikių kaime, Tėviškės gatvėje, ant ten esančio alkakalnio, šalia Žemaitės sodybos.

Koplyčią pastatė (~1863 m.) dvarininko Juozo Andriejausko, kurio žemėje ir pastatyta, sūnus Antanas Andriejauskas, kuris ir yra palaidotas koplyčioje.

Sovietiniais metais, po 1970-ųjų metų, Bukantės koplyčioje įkurtas muziejus, kuriame buvo laikomi įvairūs etnografiniai daiktai.

Koplyčia stačiakampio formos plano su trisiene apside, vieno aukšto, skiedriniu stogu, pamatai iš akmenų, netinkuoti, su keturšlaičiu bokšteliu bei kupoliuku virš apsidės su kalto metalo kryžiumi. Priekyje yra keturios medinės stačiakampės kolonos, kurios remia išsikišusį stogą.

Sienos – iš pušų rąstų, tarp kurių esantys plyšiai užkamšyti samanomis. Išorinės sienos apkaltos lentelėmis. Virš įėjimo įrengtas vargonų choras, tačiau nėra išlikę nė vieno dokumento apie tai, ar čia kada nors būta nors pačių mažiausių vargonų. Grindys, sienos ir lubos iškaltos lentomis.

2012 metais koplyčia buvo rekonstruota ir birželio 2-ąją – Bukantės koplyčią pašventino jaunasis vyskupas Genadijus Linas Vodopjanovas.

1992-06-08 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Plungės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Tėviškės g. 2, Vydeikiai, Šateikių sen., Plungės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Jason Mecier menas iš šiukšlių..... Jason Mecier iš niekam nereikalingų daiktų ir šiukšlių sukuria tikrus šedevrus. Jason Mecier 3D mozaikos jau dalyvavo labai prestižinėse parodose ir puikavosi ant daugelio žurnalų viršelių
Šperų teigiama ir neigiama pusė..... ruošiantis egzaminams, kartais kartu pasidaroma ir taip vadinama "špera". Nežinia čia ko daugiau naudos ar žalos, tačiau turint šperą kišenėje, kartais pasijunti tiesiog visažiniu
Faktai apie antradienį..... Ar žinote, kad antradienis nuo 1845 metų – oficiali JAV federalinių rinkimų diena, kur rinkimai rengiami antradienį po pirmo lapkričio pirmadienio