» Bistrampolio knygnešių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Bistrampolio knygnešių koplyčiaTai koplyčia stovinti Kučių kaime, Ramygalos seniūnijoje, Panevėžio rajone, 0,9 km į rytus nuo kelio Via Baltica, buvusio Bistrampolio dvaro teritorijoje. Dvaro erdves pritaikant turizmui, koplyčia įrengta parko pakraštyje stovėjusioje elektrinėje. Joje įkurdintas knygnešystės muziejus, šalia pastatyti koplytstulpiai, skirti knygnešystei ir 1863 m. sukilimo vadams.

Koplyčioje krikštijama, sutvirtinami 25-erių, 50-ies metų santuokos sakramentai, su vyskupo leidimu gali būti sutuokiamos poros.

Koplyčia įkurta Bistrampolio dvaro atgaivintojo kunigo Rimanto Gudelio iniciatyva. Buvusioje dvaro elektrinėje, kuri, kunigo teigimu, vizualiai labai priminė koplyčią, sumanyta įrengti ekumeninę „autostrados bažnyčią“, kokių nemažai esama Vokietijoje. Tvenkiniu ir tiltais nuo dvaro atskirtas statinys prieš kelis šimtmečius buvo mužikų gyvenamoje dvaro dalyje ir turėjo kitokią paskirtį nei dabar – tai buvo elektrinė. 2008 m. rekonstruota į koplyčią–muziejų.

Išgražinti koplyčią freskomis buvo pakviestas dailininkas Antanas Kmieliauskas, už Rainių Kančios koplyčios freskas 1994 m. pelnęs Nacionalinę premiją.

Vienoje koplyčios sienoje vaizduojamas knygnešys, gabenantis carinės Rusijos valdžios draudžiamas knygas, kitoje – autentiškų kaimo sodybų vaizdai. Trečioje koplyčios sienoje nutapyti knygnešių portretai, pavaizduotos draudžiamos knygos, užrašyti su spaudos draudimo metais susiję žodžiai.

Pagrindinis koplyčios akcentas – išsaugotas autentiškas kryžius, kurį apsikabinęs 1918 m. sausio 17 d. mirė garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Žumbrickiai, Ramygalos sen., Panevėžio r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip papuošti kalėdinę eglutę..... belaukiant švenčių, norisi kad ir namai kvepėtų jomis, tad kelios idėjos kaip paprastai ir originaliai sukurti kalėdinę nuotaiką namuose..
Faktai apie ausis..... Ar žinote, kad iš viso žmogus skiria 3 – 4 tūkstančius įvairių aukščių garsus.
Kaip sustiprinti atmintį?.....atmintis, itin subtilus dalykėlis, vertėtų nuolatos treniruoti atmintį, mokytis užsienio kalbų, mintinai išmokti labiausiai patinkantį eilėraštį, nuolat spręsti įvairius kryžiažodžius, sudoku ir pa