» Bistrampolio knygnešių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Bistrampolio knygnešių koplyčiaTai koplyčia stovinti Kučių kaime, Ramygalos seniūnijoje, Panevėžio rajone, 0,9 km į rytus nuo kelio Via Baltica, buvusio Bistrampolio dvaro teritorijoje. Dvaro erdves pritaikant turizmui, koplyčia įrengta parko pakraštyje stovėjusioje elektrinėje. Joje įkurdintas knygnešystės muziejus, šalia pastatyti koplytstulpiai, skirti knygnešystei ir 1863 m. sukilimo vadams.

Koplyčioje krikštijama, sutvirtinami 25-erių, 50-ies metų santuokos sakramentai, su vyskupo leidimu gali būti sutuokiamos poros.

Koplyčia įkurta Bistrampolio dvaro atgaivintojo kunigo Rimanto Gudelio iniciatyva. Buvusioje dvaro elektrinėje, kuri, kunigo teigimu, vizualiai labai priminė koplyčią, sumanyta įrengti ekumeninę „autostrados bažnyčią“, kokių nemažai esama Vokietijoje. Tvenkiniu ir tiltais nuo dvaro atskirtas statinys prieš kelis šimtmečius buvo mužikų gyvenamoje dvaro dalyje ir turėjo kitokią paskirtį nei dabar – tai buvo elektrinė. 2008 m. rekonstruota į koplyčią–muziejų.

Išgražinti koplyčią freskomis buvo pakviestas dailininkas Antanas Kmieliauskas, už Rainių Kančios koplyčios freskas 1994 m. pelnęs Nacionalinę premiją.

Vienoje koplyčios sienoje vaizduojamas knygnešys, gabenantis carinės Rusijos valdžios draudžiamas knygas, kitoje – autentiškų kaimo sodybų vaizdai. Trečioje koplyčios sienoje nutapyti knygnešių portretai, pavaizduotos draudžiamos knygos, užrašyti su spaudos draudimo metais susiję žodžiai.

Pagrindinis koplyčios akcentas – išsaugotas autentiškas kryžius, kurį apsikabinęs 1918 m. sausio 17 d. mirė garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Žumbrickiai, Ramygalos sen., Panevėžio r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinės dekoracijos iš ledų pagaliukų..... įvairių žaisliukų iš ledų pagaliukų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..
Gražūs žodžiai mamai..... Už viską Tau dėkojam, Mama, Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis. Kai tu drauge, mums visad būna gera, Ir niekad nebaisi jokia lemtis.
Aukščiausi pasaulio žmonės..... ar esi girdėjęs apie - altono milžiną - aukščiausią kad nors gyvenusį žmogų pasaulyje?