» Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Biržų evangelikų liuteronų bažnyčiaSovietiniais laikais pamaldos vyko pas žmones namuose arba kai kada – reformatų bažnyčioje. Nuo 1986 metų, pamažu iškėlus gyventojus iš parapijai priklausiusio namo, pamaldos pradėjo vykti pastate Kilučių gatvėje.

2013 metais bažnyčios pastatas buvo rekonstruotas ir rugsėjo 29-ąją iškilmingomis pamaldomis buvo pašventinta rekonstruota bažnyčia bei jos vargonai, kurie 2001 metais buvo atvežti iš Vokietijos, juos biržiečiams padovanojo kunigo našlė iš Berlyno Angela Jaenicke.

Manoma, kad pirmoji Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia buvusi jau 1600 metais ir kunigaikštis Kristupas Radvila 1636 metais pirmumą teikęs, būtent evangelikų liuteronų bažnyčiai. Ji buvusi netoli ežero, galimas dalykas toje vietoje, kur bažnyčia stovėjo prieš II Pasaulinį karą.

Biržų evangelikų liuteronų parapija nuo seno buvo gausiausia Lietuvoje. 1908 metais joje buvo apie 4500 parapijiečių, iš kurių buvo 300 vokiečių, o likusieji –latviai. Neatsitiktinai žmonės ją ėmė vadinti ne „saksų“ (vokiečių), o „latvių“ bažnyčia.

Biržų parapiją aptarnauja Kunigas - Juozas Mišeikis - tai pirmasis Biržuose gyvenantis Biržų evangelikų liuteronų parapijos kunigas nuo 1940 m.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Biržai [4]
Adresas: Kilučių g. 5, Biržų m., Biržų miesto sen., Biržų r. sav., LT-41153

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
Dėl artimiausių pamaldų laiko teirautis pas kun. Juozą Mišeikį: +370 606 09273


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Skurbutėnų koplyčia
Skurbutėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinė dekoracija Nr. 1..... prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi, paprasta, nesudėtinga kalėdinė kompozicija..
Juokingos žmonių mimikos..... kitaip sakant... tiesiog fotografų užfiksuota juokinga veido išraiška
Mandala gamtoje..... kaip žinote, mandala puiki atsipalaidavimo priemonė, aišku ją reikėtų kurti patiems, bet dirstelkime į egzistuojančias gamtoje