» Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Betygalos Šv. Mikalojaus bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Betygalos miestelyje. Betygaloje 1416 m. pastatyta medinė bažnyčia. Mita Višginaitė 1504 m. įkūrė altariją ir ją aprūpino. Klebonijai 1505 m. dovanotas Betygalos miestelis.

Žygimantas Senasis 1516 m. leido klebonui pastatyti 5 smukles ir iš jų imti pelną. 1524 m. įsteigta kita altarija. Apie 1567 m. bažnyčia buvo apleista, be kunigo. 1579 m. minima parapinė mokykla. Klebonijos valdos 1639 m. perduotos naujai įsteigtai dekanų prelatijai. 1841 m. bažnyčia buvo gerai aprūpinta: jai priklausė 49 valakai ir 3 margai žemės, 34 baudžiauninkai. Betygaloje gyveno 3 kunigai.

Klebonas Anupras Šrėderis su parapijiečiais 1851 m. pastatė naują medinę bažnyčią. A. Šrėderis 1863 m. bažnyčioje perskaitė sukilėlių manifestą. Už tai buvo ištremtas į Nerčinską (Čitos gubernija). XIX a. antrojoje pusėje pastatyta prieglauda. 1903 m. pastatyta mūrinė prieglauda.

1908–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. Fasadinė pusė1915 m. sudegus bažnyčiai, ji įrengta buvusiame mūriniame skolinamosios taupomosios kasos pastate. Klebono Pr. Janulaičio rūpesčiu 1925–1930 m. pagal architekto Vladimiro Dubeneckio projektą pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. Ją 1932 m. konsekravo arkivyskupas Juozapas Skvireckas.

Bažnyčia neobarokinė, turi neoklasicizmo bruožų, bazilikinė, su aukštu cokoliu. Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais. Greta bažnyčios – aukšta varpinė. Ji su bažnyčia sujungta vienos arkos atvira galerija su baliustrada. Šventoriuje palaidotas Betygalos klebonas Juozas Varvuolis (1938–1989; Betygaloje nuo 1978 m.). Yra B. Pundziaus skulptūrų.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Raseinių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Sporto g. 2A, Betygala, Betygalos sen., 60209 Raseinių r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 11 val.
Antradieniais ir penktadieniais 18 val.
Trečiadieniais ir ketvirtadieniais 9 val.
Švč. Sakramento adoracija pirmaisiais mėnesių penktadieniais 17 val.
Gegužinės pamaldos gegužės mėnesio sekmadieniais 8.30 val.
Birželinės pamaldos birželio mėnesio sekmadieniais 8.30 val.
Rožinio malda spalio mėnesio sekmadieniais 8.30 val.

ATLAIDAI:
Šv. Onos – liepos 26 d. 14 val. (keliama į artimiausią sekmadienį).
Šv. Mikalojaus – gruodžio 6 d. 11 val. (keliama į artimiausią sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Nariūnų koplyčia
Nariūnų koplyčia © vietoves.lt | 2014

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinė eglutės dekoracija - eglutė.....puiki, nesudėtingai idėja kalėdinės eglutės dekoracijai iš karoliukų (bicerio), tereikia turėti karoliukų, laiko bei truputėlį fantazijos...
Užgavėnių papročiai ir žaidimai..... Visoje Lietuvoje išlikęs iki šių dienų paprotys per Užgavėnes daug važinėti. Sakoma, kad kuo daugiau kelio nukeliausi, tuo linai geriau derės, užaugs ilgesni. Paprotys apvažiuoti laukus ir kelis k
Muzika mažina kraujospūdį..... Muzika ne tik teikia malonumą, bet ir yra naudinga sveikatai. Muzika gali suteikti žmogui energijos ir padėti jam atsipalaiduoti, gydyti širdies ligas. Tereikia tinkamai ją pasirinkti