» Belvederio dvaro sodybos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Belvederio dvaro sodybos koplyčiaTai mauzoliejinė koplyčia Belvederio kaime, Seredžiaus seniūnijoje, Jurbarko rajone, apie 1,5 km į vakarus nuo Seredžiaus. Koplyčia stūkso Belvederio dvaro sodybos parko šiauriniame pakraštyje, 200 m nuo dvaro rūmų. Pasiekiama iš kelio 141 Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda, pasukus į 1719 Belvederis–Klausučiai–Girkai.

Koplyčia yra valstybės saugomas architektūrinis ir sakralinis paminklas, 1996 m. įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą. Šalia koplyčios driekiasi 24,8 ha dydžio (kartu su šlaitų želdiniais) parkas.

Koplyčia pastatyta XIX a. pabaigoje. Joje buvo laidojama didikų Burbų giminė.

Koplyčia pagrindiniu fasadu atgręžta į pietvakarius, dvaro rūmų pusę. Raudonų molio plytų laiptuotas frontonas papuoštas apskardintais bokšteliais. Virš frontono kyla metalinis kryžius. Virš įėjimo durų įtaisytas pilko akmens Burbų giminės herbas, vaizduojantis skydą ir karūną su pliumažu, apjuostus lotynišku užrašu „Justitia supremum lex esto“. Prie įėjimo durų įrengti 2 profiliuotų mozaikinio betono pakopų laipteliai.

Statinio tūris kompaktinis, simetriško stačiakampio plano, 1 aukšto, su laidojimo rūsiu. Stogas trišlaitis, dengtas skardos lakštais.

Fasadai papuošti raudonų profiliuotų plytų pastogės karnizu su arkatūrine frizine juosta, dekoruota stilizuotais augaliniais reljefiniais motyvais. Raudonų plytų piliastrai su stilizuotais profiliuotų plytų kapiteliais ir bazėmis, dekoruoti reljefiniais augaliniais motyvais. Durų ir langų smailiaarkių sąramų profiliuoti tinko apvadai apačioje dekoruoti stilizuotomis reljefinėmis detalėmis. Plytų mūras fragmentiškai ištrupėjęs, trūksta kai kurių dekoro elementų (buvo nuimti ir saugomi Seredžiaus seniūnijoje).

Rūsyje 2 aukštais išdėstytos laidojimo nišos su raudonų plytų mūro skliauteliais. Pagal avarinės būklės likvidavimo projektą rūsys 1992 m. suremontuotas. Pagal atkastus fragmentus atstatyti rūsio laiptai bei durų anga, tvarkyti plytų mūro cilindriniai skliautai. 1992 m. taip pat pagamintos ir įstatytos dvivėrės medinės durys į pačią koplyčią.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Jurbarko rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Dvaro g. 13, Belvederis, Seredžiaus sen., Jurbarko r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Apgaulingų SMS paruoštukai..... Kur esi šią naktį? Aš beviltiškai tavęs pasiilgau, aš noriu jausti tave ant savo nuogo kūno. Aš turiu eiti miegoti su tavim. Kur tu - kvaila mano pižama? :)
Faktai apie Kaziuko mugę..Spėjama, kad kaip tik nuo Šventojo Kazimiero palaikų perkėlimo 1636 m. ir prasideda Kaziuko mugės istorija. Teigiama, kad Vilniaus senamiestyje vykstančios (2017 m.) Kaziuko mugės ilgis ~ 17 km
Geltona spalva nuotraukose..... keista geltona tokia šilta spalva, bet apsidairykite gatvėje ir ko gero, nustebsite kiek jos mažai aprangoje