» Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Bazilionų miestelyje, Deglės (Dubysos dešiniojo intako) kairiajame krante. Padubysio malūno savininkai Jonas ir Antanas Beinorai 1749 m. pasikvietė vienuolius bazilijonus, pastatė bažnyčią ir dovanojo vienuolynui žemės.

Prie vienuolyno 1773 m. įkurta aukštesnioji parapinė mokykla. Ji 1793 m. pertvarkyta į keturklasę apygardėlės mokyklą. Vienuolynui XVIII a. pabaigoje priklausė Bazilionų miestelis ir Mekių kaimas (19 valakų). XIX a. pradžioje buvo medinis vienaaukštis vienuolynas ir mokykla. Ji 1835 m. uždaryta.

1836 m. vienuolynas uždarytas ir perduotas stačiatikiams. Bažnyčia 1838 m. atiteko stačiatikiams. 1900 m. patvirtintas naujos cerkvės projektas. Bažnyčia 1918 m. grąžinta katalikams. 1918 m. rugsėjo 8 d. laikytos pirmos katalikų šv. Mišios.

Bažnyčia buvo Kurtuvėnų parapijos filija. 1933 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su aukštu cokoliu, penkiasiene apside, žemu bokšteliu. Vienanavė.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Šiaulių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vytauto g. 27A, Bazilionai, Bubių sen., Šiaulių r. sav.
Tel: (41) 37 39 67

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12.30 val.,


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

16 būdų praskaidrinti kasdienybę..... 14. Pasiimdamas pinigus iš bankomato, garsiai šaukite - Bingo! Aš laimėjau! Aš laimėjau! Jau trečią kartą!!!!
E-atvirukai krikštynų proga..... gražūs e-atvirukai krikštynų proga, tinkantys tėveliams - pasidžiaukite kartu su jais :)
Mėlyna spalva nuotraukose..... ar žinai, kad dominuojanti mūsų planetos spalva.. būtent mėlyna