» Barzdų Kristaus Karaliaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Barzdų Kristaus Karaliaus bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Barzdų miestelyje, 7 km į šiaurę nuo Pilviškių, prie Šakių-Pilviškių kelio. Apie 1796 m. Barzduose pastatyta medinė koplyčia. 1819 m. veikė parapinė mokykla.

Po Pirmojo pasaulinio karo įkurta parapija. Pirmasis klebonas Antanas Petrauskas 1920 m. padidino koplyčią, 1921–1922 m. pastatė dviaukštę kleboniją, ūkinius pastatus, 1922 m. įsteigė mergaičių namų ruošos mokyklą. Iki 1924 m. pastatyti parapijos namai su sale.

Dabartinę mūrinę bažnyčią baigė statyti klebonas Stanislovas Mikelkevičius 1931–1934 m. Iš koplyčios medžiagos pastatyta prieglauda. Po Antrojo pasaulinio karo klebonas Vincas Čėsna bažnyčią suremontavo, perdažė ir išpuošė. Parapijos administratorius kunigas Jorlas Būga, 1947–1955 m. Sibiro tremtinys. Bažnyčia istoristinė, lotyniško kryžiaus plano, su trisiene apside, vienabokštė.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Šakių dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Šakių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Nepriklausomybės g. 13, 71282 Barzdai, Barzdų sen., LT-71282, Šakių r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9 val.

ATLAIDAI:
šv. Jono Krikštytojo Gimimo – birželio 24 d. 12 val.
Kristaus Karaliaus – paskutinį liturginių metų sekmadienį (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Merginų užkalbinimo būdų topas..... pasirodo paprastas - labas - vienas iš populiariausių būdų norint užkalbinti patinkantį žmogų, tad.. Labas, kaip Tau sekasi :)
Kokios spintelės yra pačios praktiškiausios nedideliame vonios kambaryje?..... Vonios spintelių forma ir dydis tiesiogiai priklauso nuo šios patalpos dydžio. Jei vonios kambarys yra pakankamo dydžio, tada jame kuo puikiausiai galima naudoti šonines, didesnio aukščio spintele
Liaudiškas folkloras apie Chucką Norrisą..... Ar žinote, kad ateina genijai ir vėl išeina. Atėjo Leninas visiems laikams. Kai atėjo Chuckas, visi laikai išėjo. Apie Leniną istorija nutyli. Ji irgi išėjo :))