» Bartninkų senoji bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Bartninkų senoji bažnyčia
Bartninkų senoji bažnyčia © vietoves.lt

Tai buvusios bažnyčios griuvėsiai Vilkaviškio rajone, Bartninkų seniūnijoje, Bartninkų miestelyje, šalia naujosios Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios, pastatytos 1945 metais.

Bažnyčia buvo sudėtinio tūrio, monumentali, darnių proporcijų, dvibokštė, formuojama atskirų tūrių: v. pusėje - du trijų maždaug vienodų tarpsnių bokštai, tarp kurių įspraustas prieangis-nartikas, r. dalyje vientisa halės apimtis, besibaigianti tribriaune apside, su priestatu š. pusėje. Eksterjero kompozicinė priemonė - kontrastingų spalvų ir skirtingų faktūrų sienų paviršių derinys. Pastato planas nesimetriškas išilginės ašies atžvilgiu, orientuotas r.-v. kryptimi. Š. ir p. fasaduose viena eile išdėstyti langai, išlaikę autentiškus metalinius rėmus. Fasadinių durų ir bokštų langai-barokinių formų. Pagrindinis įėjimas - v. fasado viduryje. Vidaus erdvė - vientisa.

Spėjama, kad pirmoji bebokštė, sumūryta iš lauko akmenų bažnyčia, suprojektuota architekto Dž. de Sako.

2003-12-31 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Bartninkai [2]
Adresas: J. Basanavičiaus g. 59, Bartninkai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r. sav.
Belikę griuvėsiai
Prie bažnyčios netoliese yra Bartninkų miestelio senosios kapinės.

Bartninkų senoji bažnyčia nuotraukose:

Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Bartninkų senoji bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie čiaudulį..... Ar žinote, kad čiaudėjimas gydo žagsulį. Pradėjot žagsėti, ieškokite pipirų, pipirai sukels čiaudulį, taigi žagsėjimas turėtų praeiti.
Faktai apie šokoladą..... Ar žinote, kad 2010 m. Europos Teisingumo Teismas uždraudė pavadinimą “grynas šokoladas”, motyvuodamas tuo, kad gryno šokolado nėra.
Atostoginiai atvirukai..... gražūs e-atvirukai - atostoginiai atvirukai, tinkantys linkėjimams mylimiems ar patinkantiems žmogeliukams :)