» Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Balbieriškio šiaurėje, 13 km į pietus nuo Prienų. Pirmoji bažnyčia pastatyta iki 1520 m. Mirus klebonui, apie 1600 m. sunaikinti bažnyčios dokumentai. 1612 m. pastatyta nauja bažnyčia, į kurią Balbieriškio dvaro savininkas pakvietė evangelikų reformatų kunigą.

Reformatams paskirtos buvusios katalikų bažnyčios valdos su Nešeikių kaimu. Katalikai, vadovaujami Merkinės klebono Petro Ramulavičiaus, 1632 m. vasario 10 d. užėmė Balbieriškio bažnyčią ir kleboniją. 1644 m. bažnyčia priteista katalikams. 1674 m. minima statoma bažnyčia. Joje 1871 m. pradėta giedoti ir pamokslai sakyti lietuviškai.

Pagal inžinieriaus Bronislovo Žochovskio projektą 1884–1888 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. 1907 m. pradžioje įkurtas „Žiburio“ draugijos skyrius, įsteigta biblioteka - skaitykla. Klebono Motiejaus Brazausko rūpesčiu bažnyčia 1911–1912 m. suremontuota.

1915 m. į Rusiją išvežti 3 varpai, rugpjūčio mėn. bažnyčia apardyta. Ją suremontavo iš Rusijos grįžęs klebonas Juozas Rudaitis. 1927 m. suremontuotas bokštas. 1944 m. bažnyčia sužalota, 1956 m. gerokai remontuota, pakeistos bokštų sijos.

Bažnyčia stačiakampio plano, tribokštė, trinavė, su apside. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Prienų dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vilniaus g. 30, Balbieriškis, LT-59239 Prienų r.
Tel: (319) 5 92 50

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9, 12 val.
Pirmadieniais–šeštadieniais – 9 val. (gegužės, spalio mėnesiais – 18 val.).

ATLAIDAI:
šv. Marijos Magdalietės – liepos 22 d. (Keliama į sekmadienį).
Rožinio Švč. M. Marijos – spalio 7 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gatvės žargonų žodynėlis!..Viena kartą pas draugę paklausiau ko čia taip bjauriai kalbi, o ji - kad blatniau būtų, ale kame tas blatnumas... nusikalbėjime? Kaip bebūtų, taip liaudis kalbėjo, taip ir kalbės...
Originalus menas (dėlionės) iš žemynų..... Menas, gali būti visoks, taigi ir priemonės tam menui pasiekti paprastai būna kuo įvairiausios, taigi menas iš žemynų arba tiesiog dėlionės iš žemynų
Maldos namai..... Maldos namai - tai pastatai suburiantys tikinčiuosius bendrai maldai ir tai dažniausiai vieni iš įspūdingiausių pastatų, žinoma kaip ir visur.. atmetus kai kurias išimtis