» Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Ariogaloje. Pirmoji Ariogalos bažnyčia pastatyta apie 1416 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto iniciatyva. Jai 1542 m. dovanota jurisdika miestelyje, 7 šeimos, 3 neapgyvendinti žemės sklypai, kuriuose vėliau įsikūrė Kunigiškių kaimas.

1547 m. bažnyčia atstatyta. XVI a. veikė parapinė mokykla. Zigmantas Vaza 1609 m. įsakė Ariogalos tijūnui Sebastijonui Kęstortui baigti statyti ir remontuoti Ariogalos bažnyčią, mat ji prieš keletą metų pastatyta, tačiau esanti be stogo ir pūvanti.

Bažnyčia 1690 m. sudegė, apie 1726 m. atstatyta. Ji 1807 m. vėl sudegė, 1813 m. atstatyta. 1852 m. bažnyčia pailginta. Poetas kunigas Anupras Jasevičius bažnyčioje 1863 m. perskaitė sukilėlių atsišaukimą. Už tai ištremtas, 1884 m. grįžo į Ilūkstę (Latvija). Vartotojų draugijos patalpose 1907 m. įsteigta „Saulės“ draugijos mokykla.

1909–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. Bažnyčia 1915 m. sudegė. Pamaldos laikytos kitame mūriniame pastate.

Kunigo Antano Simanavičiaus rūpesčiu, parapijiečių ir kitų aukomis 1926–1939 m. pagal šveicaro architekto Pejerio (Peyer) projektą pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia (architektu taip pat nurodomas Vladimiras Dubeneckis). Ją 1939 m. konsekravo arkivyskupas Juozapas Skvireckas.

Bažnyčia istoristinė, turi neoklasicizmo ir neobaroko bruožų, stačiakampio plano, bazilikinė, dvibokštė. Vidus 3 navų. Manoma, kad didysis altorius po 1930 m. atkeltas iš Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Raseinių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Ariogala [3]
Adresas: Taurupio g. 3 Ariogala 60261 Raseinių r.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10, 12 val.
Šiokiadieniais 17 val.
Pirmadieniais tik laidotuvių šv. Mišios
Šeštadieniais 11 ir 17 val.
Švč. Sakramento adoracija 11–12 val.
Išpažinčių klausoma prieš 20 min. prieš šv. Mišias.
Gegužinės pamaldos šiokiadieniais po šv. Mišių, sekmadieniais po 10 val. Mišių.
Rožinio malda spalio mėn. šiokiadieniais po šv. Mišių, sekmadieniais po 10 val. Mišių.

ATLAIDAI:
Viešpaties Žengimo į dangų (Šeštinės).
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).
Šv. arkangelo Mykolo – rugsėjo 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie krepšinį..... Krepšinio istorijos pradžioje, žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio
Kvailiausi pasaulio įstatymai..Vieno žmogaus kvailystės vargina, o grupės žmonių - jau baugina. Bet, kai kvailystė dar ir įteisinama įstatymiškai... tai jau neramina..
Užgavėnių persirengėliai..... Užgavėnių kaukės dažniausiai daromos iš medžio žievės, avikailio arba kitokio kailio, gyvulių kaukolių, vėliau iš popieriaus, kartono, ir kitų medžiagų. Ir paprastai kaukės turėdavo seno, negražau