» Ariogalos partizanų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Ariogalos partizanų koplyčiaTai koplyčia, pastatyta Ariogalos valsčiuje gimusių, kovojusių ir žuvusių partizanų atminimui, stovinti Dubysos šlaite, senosiose Ariogalos civilinėse kapinėse. Dubysos slėnyje prie Ariogalos kasmet vyksta respublikinės tremtinių ir pasipriešinimo kovų dalyvių šventės.

Koplyčia sudėta iš lauko akmenų mūro. Jos frontoną puošia iškaba „Šnabždėk, Dubysa, amžiną maldą žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Viduje, priešais altorių padėta masyvi plokštė su įrašu apie komunistų, kolaborantų ir Raudonosios Armijos įvykdytus Lietuvos žmonių trėmimus.

Pokario metais Ariogalos apylinkėse vyko aktyvus ginkluotas pasipriešinimas sovietų valdžiai. 1991 m. koplytėlę savo jėgomis pastatė buvęs partizanų ryšininkas V. Smitrius, architektė Asta Cikaitė-Rusinienė. Greta - 53 betoniniai kryželiai, kur 1990 m. perlaidoti partizanų palaikai.

Šie kryžiai skirti atminti:
1990 m. rugpjūčio 25 d. iš Pajakališkių kaimo perkeltus ir šioje vietoje palaidotus 1945 m. sausio 2 d. Žaiginio kaime žuvusius partizanus Antaną ir Stasį Batučius.
1945 m. sausio 6 d. Pigainių kaime nužudytus šio kaimo gyventojus, besislapsčiusius nuo mobilizacijos į SA, Kazimierą, Mečislovą, Vytautą, Zenoną Barkauskus.
1952 m. Aleknaičių miške žuvusį partizaną Alfonsą Ožakauską-Lakštutę.
45 nežinomus partizanus, jų rėmėjus, kitas sovietinio genocido aukas.
1990 m. šioje vietoje perlaidotą Intos lageryje žuvusį partizaną Antaną Rimkų.

Tose pačiose kapinėse yra Ariogalos Daugirdų koplyčia.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Raseinių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Ariogala [3]
Adresas: Vytauto g. 174, 60261 Ariogala, Ariogalos miesto sen., Raseinių r. sav.
Koplyčią supa Ariogalos civilinės kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai jubiliejaus proga..... Nenusimink, kad laikas skrenda, Tarytum paukščiai į šiltus kraštus, Jums jubiliejų gražų dovanoja, O metai verčia vis naujus lapus.
Kaip išmokti šokti?..... rimti video.. rimta tema :) Juk šokti turi mokėti visi ir ne bet kaip šokti o tik gražiai, tad rinktiniai video - kaip išmokti šokti įvairius šokius?
Kaip skraidina olimpinę ugnį?..... Kauno dienos žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kad į lėktuvą olimpinė ugnis atgabenama specialioje kapsulėje, kuri panaši į aliejinę lempą. Šią kapsulę užpatentavo Tarptautinis olimpinis komitetas