» Anykščių sinagoga S. Dauganto gatvėje

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Anykščių sinagoga S. Dauganto gatvėjeTai buvusi sinagoga stovėjusi Anykščių rajone, Anykščių seniūnijoje, Anykščių mieste, S. Daukanto gatvėje.

Manoma, kad būtent žydų bendruomenė po Pirmojo pasaulinio karo per dešimtmetį prikėlė Anykščius naujam gyvenimui. 1921 metais anykščiuose gyveno 1800 žydų, apie 400 šeimų. Anykščiuose pačiame miesto centre, dabartiniame senamiestyje, stovėjo sinagogų kompleksas, mieste veikė net 6 sinagogos. Iki šių dienų yra išlikę trijų pastatai.

2015-04-23 buvęs sinagogos pastatas S. Daukanto gatvėje, įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Anykščiai [4]
Adresas: S. Daukanto g. 9, Anykščiai, Anykščių sen., Anykščių r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Visa kas pradžiugina sielą..... tai dainos, eilėraščiai, menas, mintys, pasakos, patarlės, įvairūs skaitiniai, radijo puslapiai ir tai dar ne viskas :)
Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo
Skluptūros iš nereikalingų daiktų..... Ką darote su įvairiais nereikalingais geležiukais ar smulkiais daiktais? dauguma matyt, kraunate į sandėliukus, su ta mintimi, kad, gal kada prisireiks. Žinoma nemaža dalis turbūt, tiesiog išmetat