» Antupių kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Antupių kapinių koplyčiaTai medinė koplyčia Antupiuose, Vilkaviškio rajone, apie 0,2 km į šiaurę nuo plento A7  Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas, kaimo kapinėse. Joje kas antrą mėnesio sekmadienį aukojamos Šv. Mišios.

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose ji paminėta 1872 m. Koplyčios priekyje 1910 m. pristatytas prieangis, o iš šono – nedidelė zakristija. Sovietmečiu ji neveikė, buvo uždaryta. 1989 m. grąžinta tikintiesiems.

Koplyčia stačiakampė su trisiene apside, darnių proporcijų, paprastų liaudies architektūros formų, vienanavė, altorių puošia neobarokinė nukryžiuotojo skulptūra. Virš pagrindinio įėjimo yra stulpeliais paremtas vargonų choras.

Pagrindinį fasado frontoną pratęsia kvadratinis su piramidiniu stogeliu bokštelis su įtaisytu paprastų formų kaltiniu kryžiumi. Šis ir antrasis nežinomo liaudies kalvio darbo ornamentuotas kryžius, esantis ant stogo šelmens iš vakarų pusės, savo kompozicijomis ir ornamentais būdingi Suvalkijos (Sūduvos) kaltiniams kalvių darbų kryžiams.

1996-11-18 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Vilkaviškio dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Ramybės g. 3, Antupiai, Keturvalakių sen., Vilkaviškio r. sav.
Koplyčią supa Antupių kaimo kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Kas antrą sekmadienį – 11 val.

ATLAIDAI:
šv. Jono Krikštytojo – birželio 24 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

1955-ųjų metų poezija..... tai 1955-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Tostai bet kokiai progai..... Kupranugaris gali dirbti septynias dienas negerdamas, O žmogus gali gerti septynias dienas nedirbdamas. Taigi pakelkime taures už žmonių galimybes!
Saulės mūšis..... Mūšis vyko netoli dabartinio Šiaulių miesto, pagal labiausiai pagrįstą hipotezę – Mūšos ir Tautinio santakoje (ties Jauniūnų kaimu, 6 km į Šiaurę nuo Meškuičių piliakalnio - dabar – Kryžių Kalnas.