» Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia
Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia © vietoves.lt

Spėjama, kad dar 1749 m. grafai Pliateriai galėję pasistatyti Dievo Motinos koplyčią. 1780 m. pastačius naujus dvaro rūmus ir juose įkūrus koplyčią, senoji tapo nereikalinga. Dvaro koplyčia Antazavėje minima 1782 m. Tačiau koplyčios aptarnavo tik dvarą, o valstiečiai lankydavosi Dusetų, Kriaunų ir Obelių bažnyčiose.

Koplyčią retkarčiais aptarnaudavo Dusetų kunigai. Tai, kad netolimoje Aleksandravėlėje buvo leista steigti parapiją ir statytį bažnyčią, priskiriant jai ir Antazavės dvarą su kaimais, ypač nepatiko grafienei, dvaro savininkei Kunigundai Valavičiūtei-Pliaterienei, kurios pastangomis 1789 m. spalio 22 d. popiežiaus nuncijus pripažino tiek Aleksandravėlės, tiek ir Antazavės parapines teises, o taip pat leido statyti Antazavės bažnyčią.

Bažnyčia pastatyta 1794 m. Dvaras bažnyčiai paskyrė 3 dešimtinių žemės sklypą. Jame pastatyti ūkiniai pastatai, medinė klebonija. 1827 m. išmūryta šventoriaus tvora. Greičiausiai tuo metu pastatyta mūrinė varpinė. XIX a. viduryje parapijai priklausė 40 dešimtinių žemės. 1908–1911 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės ir „Saulės" draugijų skyriai. 1910 m. bažnyčia restauruota.

Per Pirmąjį pasaulinį karą vokiečiai bažnyčioje įsirengė karinę ligoninę (pamaldos laikytos kapinių koplyčioje). Į Rusiją išvežti 4 varpai. Tarpukariu įsigytas 1 varpas. 1922 m. parceliuojant Antazavės dvaro sodybą bažnyčiai duota 37 ha žemės. 1939 m. remontuota šventoriaus mūrinė tvora. Tada panaikintos sunykusios Kryžiaus kelio stočių koplytėlės (statytos 1889 m.). Bažnyčios sienos 1941 m. suveržtos ir ištiesintos, įdėti nauji pilioriai, pakeistos supuvusios dalys. 1943 m. suremontuoti šventoriaus vartai.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Zarasų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Zarasų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Antazavė [2]
Adresas: Zalvės g. 15, Antazavė, Antazavės sen., Zarasų r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 10 val., Kalėdos ir Velykos – 7 val.
Šeštadieniais: pagal pageidavimus.
Šiokiadieniais: 8 val., gegužės ir birželio mėn. – 17 val.

ATLAIDAI:
Švč. Jėzaus Širdies –III penktadienį po Sekminių (keliama į artimesnį sekmadienį).
Dievo Apvaizdos (titulo) – sekmadienį po Žolinės.


Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia nuotraukose:

Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kūčių tradicijos Lietuvoje..... Kūčios – viena seniausių lietuvių švenčių, minima pagal Saulės kalendorių. Per Kūčias negalima valgyti mėsos, todėl visi patiekalai iš augalinės kilmės produktų ir žuvies. Aukštaitijoje dažnai tąd
Eilėraščiai apie namus..... sakoma be namų negerai, tačiau kartais namai telieka tik žodžiai. Kaip bebūtų, eilėraščių rinkinukas apie vieną iš svarbiausių vietų gyvenime - namus
Kas yra parkūras?.....parkūras atsirado 1987 m., jo pradininkais laikomi David Belle ir Sebastien Foucan. Parkūre naudojamos gimnastikos, lengvosios atletikos, kovos menų...