» Antanavo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Antanavo koplyčiaTai medinė koplyčia stovinti Antanave, išlikusiame Antanavo dvaro parke, pastatyta XVIII amžiuje, dabar turi architektūros paminklo statusą, yra kultūros vertybių sąraše kaip originalus liaudies sakralinės architektūros paminklas, yra netgi atvaizduota Antanavo herbe.

Koplyčia unikalaus šešiakampio plano su dviem zakristijomis.

Koplyčia priklausė dvarininkams Chrapovickiams, buvo savotiškas giminės panteonas, o paskutiniai savininkai buvo Šabunevičiams. XIX a. suremontuota, vidus išpuoštas paveikslais.

Pokario metais atiduota gyventojų poreikiams, buvo įrengti maldos namai, bet 1963 m. teko uždaryti, kadangi rinktis neremontuotose patalpose žmonėms pasidarė pavojinga.

Nuo 2008 m. rugpjūčio mėn. apgriuvusią koplyčią ėmė tvarkyti bendrovės „Restauracija“ specialistai. Koplyčia 2010 m. buvo suremontuota.

1992-06-01 Antanavo dvaro sodybos koplyčia įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Vilkaviškio dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Kazlų Rūdos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bagotosios g. 4A, Antanavas, Antanavo sen., Kazlų Rūdos sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai vestuvių proga..... Ženkit saulėtu gyvenimo taku, Skinkit pačius gražiausius žiedus, Neškit džiaugsma ir laime vienas kitam. Ir būkit neišskiriami draugai - amžini draugai!
Eilėraščiai apie pavasarį..... Oi mergytės, kas čia sprogo, Kad varlytės net pašoko? Ir atsakė vyturėliai: - Sprogo medžių pumpurėliai...
Įdomios vietos pasaulyje ir Lietuvoje..... pertvarkėme esamą - Verta pamatyti skyrelį - kad būtų patogiau ir jums ir mums. Tad, ką verta pamatyti pasaulyje bei aišku mūsų Lietuvėlėje :)