» Antanavo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Antanavo koplyčiaTai medinė koplyčia stovinti Antanave, išlikusiame Antanavo dvaro parke, pastatyta XVIII amžiuje, dabar turi architektūros paminklo statusą, yra kultūros vertybių sąraše kaip originalus liaudies sakralinės architektūros paminklas, yra netgi atvaizduota Antanavo herbe.

Koplyčia unikalaus šešiakampio plano su dviem zakristijomis.

Koplyčia priklausė dvarininkams Chrapovickiams, buvo savotiškas giminės panteonas, o paskutiniai savininkai buvo Šabunevičiams. XIX a. suremontuota, vidus išpuoštas paveikslais.

Pokario metais atiduota gyventojų poreikiams, buvo įrengti maldos namai, bet 1963 m. teko uždaryti, kadangi rinktis neremontuotose patalpose žmonėms pasidarė pavojinga.

Nuo 2008 m. rugpjūčio mėn. apgriuvusią koplyčią ėmė tvarkyti bendrovės „Restauracija“ specialistai. Koplyčia 2010 m. buvo suremontuota.

1992-06-01 Antanavo dvaro sodybos koplyčia įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Vilkaviškio dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Kazlų Rūdos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bagotosios g. 4A, Antanavas, Antanavo sen., Kazlų Rūdos sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

1950-ųjų metų poezija..... tai 1950-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Kaip išlankstyti dėžutę iš popieriaus?..... juk kiekviena dovana bus šiltesnė jei ją įdėsite į gražią savos gamybos dėžutę argi ne taip?..
Didysis kunigaikštis Kęstutis..... KĘSTUTIS (apie 1297 m. − 1382 m. rugpjūčio 15 d.) – LDK submonarchas (nuo 1337(?) ar 1345 iki 1381 m.) ir Lietuvos didysis kunigaikštis (1381–1382 m.). Gedimino sūnus, didžiųjų kunigaikščių