» Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia
Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Andrioniškio miestelyje, prie kelio Pagojus-Kupiškis (Nr. 1202 kitaip KK175), Šventosios ir Griežos santakos. Liaudies architektūros formų. 1935 m. inžinieriaus Prano Markūno iniciatyva ir pinigais pagal architekto Vaclovo Michnevičiaus projektą vietoje senos medinės buvo pastatyta akmeninė Andrioniškio bažnyčia. Bažnyčios dydis 29 × 13,5 m. Bažnyčią konsekravo vyskupas Kazimieras Paltarokas. Prie statybos daug prisidėjo tų laikų Andrioniškio bendruomenė.

Šiuo metu bažnyčia yra saugomas valstybės architektūros paminklas. Bažnyčioje yra paveikslas „Šv. Baltramiejus“. Bažnyčios šventoriaus vartuose yra 3 medinės skulptūros. 1936 m. kunigo M. Šermukšnio rūpesčiu vietoj Anykščių parapijos filijos buvo įkurta Andrioniškio parapija. Pirmąją medinę bažnyčią 1726 m. pastatė Čartoriskiai. Jai pasenus, 1789–1790 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia. Andrioniškyje apsigyveno kunigas. Jam 1796 m. leista teikti sakramentus. Bažnyčia buvo Anykščių parapijos filija. 1911 m. parengtas mūrinio grūdų sandėlio pritaikymo bažnyčiai projektas. Pagal inžinieriaus Prano Markūno (1873–1964) projektą ir jo lėšomis 1933–1935 m. pastatyta dabartinė bažnyčia.

Buvusi medinė bažnyčia parduota Juostininkų bendruomenei ir dabar stovi Juostininkų kapinėse, kaip koplyčia. Kunigo Mato Šermukšnio rūpesčiu 1936 m. įkurta parapija. Bažnyčią 1940 m. konsekravo vyskupas Kazimieras Paltarokas. Pastatyta nauja klebonija (dabar ten paštas ir gyvenamosios patalpos). Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia suremontuota ir išdažyta.

XXI amžiaus pradžioje prof. A. Dovydėno iniciatyva 8 bažnyčios languose įrengti vitražai. Vitražus kūrė Vokietijos, Latvijos, D. Britanijos ir Lietuvos menininkai. Bažnyčia akmenų ir plytų mūro, liaudies architektūros formų, kryžminio plano (29×13,5 m), su bokšteliu. Vienanavė, yra 2 zakristijos, presbiterija. Įrengti 3 altoriai. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Vartai molio plytų, su medinėmis skulptūromis.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Anykščių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Andrioniškis LT–29332 Anykščių r.

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
• Sekmadieniais: 9 val.
• Šiokiadieniais: pagal susitarimą

ATLAIDAI:
• Šv. apašt. Petro ir Povilo (titulo) – birželio 29 d.
• Marijos Vardo – rugsėjo 12 d. (keliama į artimesnį sekmadienį)
• Šv. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d.


Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia nuotraukose:

Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Trafaretai langams..... norint sukurti kalėdinę bei šventinę nuotaiką namuose.. puikus sprendimas - langų puošimas įvairiais kalėdinių bei žieminių motyvų karpiniais. Tad, ieškant sau, susidarė gan nemažas ir puikus traf
Žalios spalvos poveikis..... Žalia yra pati artimiausia gamtai ir statiškiausia spalva. Ji - viena mėgstamiausių spalvų. Jei mėlyna laikoma svajotojų spalva, tai žalia labiausiai turėtų tikti užtikrintiems žmonėms, realistams
Migonių piliakalnis..... piliakalnis Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje, į šiaurę nuo Migonių kaimo (Kruonio seniūnija). Pasiekiamas iš plento Kruonis – Jieznas (KK129)