» Ančiškių Šv. Jokūbo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Ančiškių Šv. Jokūbo koplyčiaTai koplyčia, esanti Ančiškiuose, gyvenvietės šiauriniame pakraštyje, Biržų rajone, 5 km į vakarus nuo Vabalninko, prie kelio 1319 Strazdžiai–Anciškiai. Koplyčia supa senosios kaimo kapinaitės, aptvertos neaukšta akmenų mūro tvora su arkiniais įėjimo vartais.

Ančiškiuose Šv. Jokūbo koplyčia, pasak istorijos šaltinių, pastatyta 1736 m. kaimo gyventojų. Atnaujinta 2005-2008 m.

Priklauso Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai, yra viena iš veikiančių ir prižiūrimų medinių koplyčių Vabalninko seniūnijoje, įtraukta į turistinį maršrutą „Biržų krašto medinės bažnyčios ir koplyčios“.

Koplyčioje vyksta atlaidai, pamaldos, laidotuvės. Tradiciniai Šv. Jokūbo atlaidai sukviečia buvusius ir dabartinius ančiškiečius ir aplinkinių kaimų gyventojus.

Koplyčios priekyje kyšo plokščia choro siena su frontonu, paremta žemais kresnais stulpeliais. Tai gana plačiai Lietuvoje paplitusių koplyčių tipas.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Biržų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Liepų aklg. 6, Ančiškiai, Vabalninko sen., Biržų r. sav.
Koplyčią supa Ančiškių senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Černobilio AE avarija..Tai pati baisiausia atominės energetikos katastrofa pasaulyje, įvykusi 1986 metais naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją. Tačiau pasaulis apie tai sužinojo tik po kelių dienų
Birštono apžvalgos bokštas..Tai apžvalgos aikštelė įrengta 45 metrų aukštyje, o įskaičiuojant ir Škėvonių gūbrį, t.y. užkopus į bokštą atsiduriama net 92 metrų virš jūros lygio aukštyje. Birštono apžvalgos bokštas tituluojamas,
Victor Molev menas..... Victor Molev - menininkas gimęs 1955 Rusijoje, 1990 metais emigravęs į Izraelį, baigęs architektūrą, tačiau dirbo ne tik architektu, bet ir teatro tapytoju. Šiuo metu gyvena Kanadoje. Menininko pa