» Alksniupių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Alksniupių koplyčiaTai koplyčia Alksniupių kaimo kapinėse, Pakalniškių sen., Radviliškio rajone, 0,5 km į vakarus nuo kelio 2911 Karašilis–Derveliai–Alksniupiai–Šeduva. Pastatyta 1853 m. Priklauso Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapijai.

Padavimas byloja, kad kapinių kalnelis susidarė tame krašte siautusių maro epidemijų metais. Esą tada mirusieji buvo guldomi tiesiog ant velėnos, juos užpilant iš kitur atvežtomis žemėmis. Alksniupių kapinėse buvo laidojami ne tik šio, bet ir kitų kaimų – Baukų, Daukšų, Dervìlių, Šileikonių, Žibartų – mirusieji, nes Alksniupių koplytėlėje buvo galima mirusįjį pašarvoti. 1941 m., A. Venslovo teigimu, alyvomis ir kitokiais krūmais apaugusioje kalnelio viršūnėje stovėjusi sunkiai apeinama akmeninė koplytėlė buvo panaši į dvaro svirnelį, kapinėse daugelis kapaviečių buvo aptvertos medinėmis tvorelėmis, prie nedideliais medžiais apaugusios kapinių tvoros kapavietės buvo retos.

Karo ir pokario metais beveik nebeprižiūrimų kapinaičių teritorija apaugo krūmais, koplytėlė apgriuvo, tačiau kapinėse vis dar buvo laidojama. 1990–1991 m. pastatas buvo restauruotas, kapinių teritorija sutvarkyta.

2010 m. Šeduvos parapijos klebono ir Alksniupių bendruomenės iniciatyva koplyčia suremontuota: išdažytas vidus ir zakristija, nulakuotos grindys, suolai, altorius, sutvarkytas choristų balkonas, sutvirtintas pamatas ir šoninė siena.

2011 m. liepos 27 d. pastatas nukentėjo nuo siautėjusio viesulo – buvo nuplėštas stogas, kapinėse išvartyti paminklai.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Radviliškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Kapų g. 6, Alksniupiai, Pakalniškių sen., Radviliškio r. sav.
Koplyčią supa Alksniupių kaimo kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Pirmaisiais mėnesio sekmadieniais- 12.00 val.,
Šv. Velykų, Šv. Kalėdų, Motinos ir Tėvo,
Visų Šventųjų, Vėlinių dienomis – 12.00 val.

ATLAIDAI:
Šv. Onos (paskutį liepos sekmadienį) – 12 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Abdul Ghofur’s gyvūnų skulptūros iš medžių šaknų..... Abdul Ghofur’s menas - 39-ių metų menininkas iš Javos (Jawa) Indonezijos salos kuria nuostabias gyvūnų skulptūras iš tikmedžio medžių šaknų
Eilėraščiai apie Vilnių..... Čia kur Vytautas Didysis mus ir Vilnių gynė, Bus per amžius, kaip ir buvus, Lietuvos tėvynė!
Didysis kunigaikštis Kęstutis..... KĘSTUTIS (apie 1297 m. − 1382 m. rugpjūčio 15 d.) – LDK submonarchas (nuo 1337(?) ar 1345 iki 1381 m.) ir Lietuvos didysis kunigaikštis (1381–1382 m.). Gedimino sūnus, didžiųjų kunigaikščių