» Akmenos sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Akmenos sentikių cerkvėTai nuo 1937 metų stovinti medinė sentikių cerkvė, esanti Maseliškių kaime, 1 km į pietus nuo Akmenos.

Pirmoji Akmenos sentikių cerkvė pastatyta apie 1865 metus, tiesiant geležinkelį Peterburgas–Varšuva. Kaimas rusiškai vadintas Акмяны. 1937 m. pastatyta nauja cerkvė ir įkurta parapija (iki tol Akmenos sentikiai priklausė Žemaitėlių parapijai). 1946 m. parapiją įregistravo sovietų valdžia. Po 2000 metų Akmenoje gyventojų labai sumažėjo, daug sentikių išsikraustė, tačiau cerkvė vis tiek turėjo kelis parapijiečius ir joje sekmadieniais bei per šventes vykdavo pamaldos.

Paberžės seniūnijoje stovi dar vieni sentikių maldos namai – Žemaitėlių sentikių cerkvė.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Maseliškės 4A, Paberžės sen., Vilniaus r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Dainavos koplyčia
Dainavos koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Černobilio AE avarija..Tai pati baisiausia atominės energetikos katastrofa pasaulyje, įvykusi 1986 metais naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją. Tačiau pasaulis apie tai sužinojo tik po kelių dienų
Justino Marcinkevičiaus eilėraščiai ..... Šiandieną širdį pasivaikščioti išleisiu. Aš tai neisiu, aš tai niekur neisiu - Vakaras toksai, kad nėr kur dėtis: Ir toksai net neišreiškiamas pilnumas...
Galvosūkiai..... įdomių galvosūkių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas ..