» Agailių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Agailių koplyčiaTai mūrinė koplyčia, esanti Šiaulių rajone, Gedinčių girininkijos Agailių miške (12 kv. 8 skl.), apie 12 km į šiaurę nuo Kuršėnų. Koplyčia stovi nuošalioje vietoje, pasiekiama važiuojant žvyruotais miško keliais. Pasukus iš kelio 4010 Ringuvėlė–Šalvenai–Šakyna, toliau kryptį nurodo pastatytos rodyklės. Koplyčią aptarnauja Šakynos bažnyčios kunigas.

Pirmoji medinė koplyčia Agailių miško gilumoje buvo pastatyta dar baudžiavos laikais. Prie jos buvo palaidoti ir 1863 m. sukilimo dalyviai. Pasak senųjų gyventojų, prie Agailių koplytėlės buvo laidojami Klaišių dvare mirtinai užplakti baudžiauninkai. Žmonės manė, kad ši vieta turi stebuklingų galių, todėl čia statė kryžius.

1939 m. vietoje medinės pastatyta mūrinė bažnytėlė, kurioje galėjo tilpti iki 100 žmonių, kuri 1942 m. buvo padegta. Uždengus stogą bažnyčia išstovėjo tris dešimtmečius nenaudojama, 1974 m. dar kartą užsidegė nuo žaibo. 1975-ųjų vasarą tikinčiųjų lėšomis atstatyta Agailių bažnyčia, bet tų pačių metų rudenį, rugsėjo 9 d., sovietų valdžios sprendimu buvo nuversta buldozeriu. Buvo sunaikinta ne tik bažnytėle, bet ir šventos relikvijos ir kryžiai, kurie buvo suversti į čia pat iškastas tranšėjas. Tikintieji vėliau rado skulptūrų liekanų, jas restauravo ir vėl grąžino į vėliau atstatytą koplyčią.

Atstatyti Agailių bažnyčią imtasi 1990 m. Architektė Rasa Budrytė parengė koplyčios projektą. Kuršėnų miškų urėdija privežė žemių, užpylė duobes ir atkūrė buvusią kalvą. Netrukus iškilo 13,6 metrų ilgio, 7,6 m pločio, 14,6 m aukščio bažnyčios-koplyčios pastatas.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Šiaulių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Agailių miškas, Kuršėnų kaimiškoji sen., Šiaulių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Justinas Marcinkevičius..... tai Lietuvos poetas, dramaturgas, vertėjas, aktyvus visuomenės veikėjas (1930-03-10 / 2011-02-16)
Augaliniai kiaušinių dažai..valgydami velykinius kiaušinukus ir duodami juos vaikams, jausitės tikrai ramiau, jei jie bus nudažyti, naudojant natūralias medžiagas. Be to, ir bus daug įdomiau dažyti natūraliais dažais...
Kalėdų istorija..... Tai senoji Saulės grįžimo šventė, kuri buvo žinoma daugelyje prieškrikšcioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia..