» Tattoo istorija

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Tattoo - tai tatuiruotė ant kūno. Žodis "tatuiruotė" kilęs iš polinezietiško žodžio "tatau". Tatuiravimas - įvairių nenutrinamų ženklų ant kūno įamžinimas mechaniniu būdu: pjaunant ar badant po oda įšvirkščiant dažomosios medžiagos.

Keli žinomiausi būdai: vienas jų buvo paplitęs kai kuriose Pietų Amerikos indėnų gentyse. Specialiu instrumentu išilgai piešinio kontūro oda badoma iki kraujo ir paskui įtrinami dažai. Žaizdai sugijus įsiskverbę dažai odoje lieka visam laikui. Šiek tiek sudėtingesnis būdas kada tatuiruotei daryti buvo naudota adata ir siūlas, kurį anksčiau pakeisdavo įvarios sausgyslės.

Šiaurės rytų Sibiro gyventojai grafitu ar taukų bei suodžių mišiniu nudažytu siūlu, įvertu į adatą, išvarstydavo odą pagal iš anksto paruoštą piešinį. Taip būdavo atliekami primityvūs piešiniai. Labiausiai paplitusi technika - kūno badymas adata. Naudoti žuvų kaulai, medžių spygliai arba aštrios kriauklių nuolaužos.

Okeanijos salose, kur nepaprastai greitai populiarėjo tatuiruotės, buvo naudojami įrankiai, panašūs į šukas (prie medinės rankenėlės pritvirtinti aštrūs akmenų, kriauklių ar kaulų gabalėliai).

Tokiais instrumentais - šukomis iškart buvo galima padaryti nemažą ornamentą. Kada žmogaus kūnas pirmąsyk papuoštas spalvingais piešiniais, nenustatyta, bet jos egzistuoja jau keliasdešimt tūkstančių metų (iš seniausių išlikusių pavyzdžių yra rasta sudžiūvusių odos liekanų su dažų pėdsakais Egipto faraonų kapavietėse). Pirmieji instrumentai buvo pagaminti iš rago ir kaulo.

Tatuiravimosi, kaip papročio, priežastys nėra aiškios. Bet realiausia keliama hipotezė yra, kad akmens amžiuje netyčia susižalojus odą ir į ją patekus purvo ar kitų dalykų likdavo randai, kurie išskirdavo jų savininkus iš kitų genties narių. Su laiku tai tapo narsių karių, gerų medžiotojų ar žynių simboliais turinčiu ir magišką reikšmę, kuriais būdavo žymimi tik nusipelnę asmenys.

Šiais laikais tatuiruotės atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, mąstymo būdą, gyvenimo stilių. Jomis dažniausiai pasipuošia menininkai (dainininkai, kino, sporto ir kitos žvaigždės). Anksčiau buvo manyta, kad tai jaunimo noras "išsišokti", bet su laiku žmonės suprato, kad tai yra tik dar vienas būdas išreikšti save kaip asmenybę.

Meniškiausias ir originaliausias tatuiruotes darosi platesnio mąstymo,nesukaustyti kitų nuomonės, žmonės, kurie nebijo aplinkinių reakcijos.

Tuo tarpu advokatai, bankininkai ir kitų specialybių atstovai, kuriems daugiau reikalingi racionalūs logiški sprendimai dažniau tatuiruojasi "sausesnius", neutralesnius piešinius ar ornamentus. Paprastai tai būna tradicinės vietos ( pečiai, krūtinė, blauzdos). Tattoo vietą, tematiką, spalvingumą ir kitus dalykus be abejo įtakoja gyvenimo būdas ir pareigos.

Tatuiruotė panaikinima, paprastai tik lazeriu. Tai yra vienintelė efektyvi pagalba, norint atsikratyti atsibodusios ar nepageidaujamos tatuiruotės.

Persodinant audinius lieka randai, kurie neatrodo labai estetiškai. Grožio terapijų ir chirurgijų klinikose naudojami lazeriai skleidžia tamsiai raudoną konncentruotą šviesos spindulį. Šią šviesą lengvai sugeria į odą įsiskverbę dažai. Nuo trumpo, bet stipraus šviesos impulso dažai suskaidomi į smulkias dalelytes.

Žmogus jaučia tiktai nedidelį dilgčiojimą. Nuo lazerio oda akimirksniu pabąla. Iš odos šios dalelytės pasišalina kartu su limfa, o smulkesnės tatuiruotės dažų liekanas sunaikina ląstelės - fagocitai. Viena gydymo procedūra užtrunka ne ilgiau kaip 10 - 15 minučių. Ją galima pakartoti tik po mėnesio.

Po šių procedūrų reikia vengti tiesioginių saulės spindulių , todėl geriausia tatuiruotę šalinti žiemą arba pavasarį. Mėgėjiškoms tatuiruotėms panaikinti užtenka nuo 2 iki 6 lazerio procedūrų, o profesionalioms dekoratyvinėms - net 6 - 8 seansų. Po šių veiksmų oda parausta ir paburksta. Ant odos atsiranda į šerkšną panašių karoliukų, bet nebūna žaizdų ir kraujavimo. Odą užtenka tepti vazelinu arba antibakteriniu tepalu, nereikia dėti ar klijuoti tvarsčio. Po 5 - 10 dienų šašeliai nusilupa, oda pašviesėja.

R E K O M E N D U O J A M E
Faktai apie augalus

..... Ar žinote, kad tikrieji braškės vaisiai yra maži geltoni grūdeliai uogos paviršiuje. Raudonas minkštimas tėra žiedsostis.

Žodžių žaidimai

..Puikūs žaidimai pulkui draugų ir ne tik.. tinka ir priešams susėsti ir linksmai pažaisti..

Kaip parašyti eta raidę (ženklą)?

..... ar žinote, kaip, esant tik lietuviškai klaviatūrai, parašyti taip vadinamą raidę arba ženklą eta (@) arba tiesiog klaviatūros ypatumai ir ne tik

  Orginaliausių tatuiruočių (3D) dešimtukas

• 2020 Vasario 17 d. Pirmadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Aleksas, Dona , Donalda , Donaldas , Donas , Donata , Donatas , Donatilė , Donė , Donis , Donius , Vaišvila , Vaišvilas , Vaišvilė , Vaišvilkas , Viltė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

6 kitokios kalėdinių dovanų idėjos..... LaisvalaikioDovanos šiemet pataria daugiau galvoti ne apie materialius pirkinius, bet savo brangiausius nustebinti patirtimis, ir pateikia 6 idėjas.. tegul Kalėdos NEtampa daiktų pirkimo maratonu....

Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo...

Kalendoriai 2020-iesiems metams..... tradiciškai ir 2020-iesiems, baltosios metalinės žiurkės metams, paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per žiurkės metus :))...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žalgirio arena..... tai viena didžiausių ir daugiausiai lankytojų galinčių priimti arenų Baltijos šalyse
Apžvalgos bokštai, aikštelės..... vasara.. pats geriausias metas, atrasti bei aplankyti apžvalgos aikštelės bei pasigrožėti nuo jų atsiveriančiomis beribėmis panoramomis
Laimos istorijos..Sukurptos linksmos istorijos... nors rašyt stengiausi linksmai. Kai kurios parašytos pagal tikrą faktą kažkada įvykusį, kažkurios tiesiog fantazija..