» Tattoo istorija

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Tattoo - tai tatuiruotė ant kūno. Žodis "tatuiruotė" kilęs iš polinezietiško žodžio "tatau". Tatuiravimas - įvairių nenutrinamų ženklų ant kūno įamžinimas mechaniniu būdu: pjaunant ar badant po oda įšvirkščiant dažomosios medžiagos.

Keli žinomiausi būdai: vienas jų buvo paplitęs kai kuriose Pietų Amerikos indėnų gentyse. Specialiu instrumentu išilgai piešinio kontūro oda badoma iki kraujo ir paskui įtrinami dažai. Žaizdai sugijus įsiskverbę dažai odoje lieka visam laikui. Šiek tiek sudėtingesnis būdas kada tatuiruotei daryti buvo naudota adata ir siūlas, kurį anksčiau pakeisdavo įvarios sausgyslės.

Šiaurės rytų Sibiro gyventojai grafitu ar taukų bei suodžių mišiniu nudažytu siūlu, įvertu į adatą, išvarstydavo odą pagal iš anksto paruoštą piešinį. Taip būdavo atliekami primityvūs piešiniai. Labiausiai paplitusi technika - kūno badymas adata. Naudoti žuvų kaulai, medžių spygliai arba aštrios kriauklių nuolaužos.

Okeanijos salose, kur nepaprastai greitai populiarėjo tatuiruotės, buvo naudojami įrankiai, panašūs į šukas (prie medinės rankenėlės pritvirtinti aštrūs akmenų, kriauklių ar kaulų gabalėliai).

Tokiais instrumentais - šukomis iškart buvo galima padaryti nemažą ornamentą. Kada žmogaus kūnas pirmąsyk papuoštas spalvingais piešiniais, nenustatyta, bet jos egzistuoja jau keliasdešimt tūkstančių metų (iš seniausių išlikusių pavyzdžių yra rasta sudžiūvusių odos liekanų su dažų pėdsakais Egipto faraonų kapavietėse). Pirmieji instrumentai buvo pagaminti iš rago ir kaulo.

Tatuiravimosi, kaip papročio, priežastys nėra aiškios. Bet realiausia keliama hipotezė yra, kad akmens amžiuje netyčia susižalojus odą ir į ją patekus purvo ar kitų dalykų likdavo randai, kurie išskirdavo jų savininkus iš kitų genties narių. Su laiku tai tapo narsių karių, gerų medžiotojų ar žynių simboliais turinčiu ir magišką reikšmę, kuriais būdavo žymimi tik nusipelnę asmenys.

Šiais laikais tatuiruotės atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, mąstymo būdą, gyvenimo stilių. Jomis dažniausiai pasipuošia menininkai (dainininkai, kino, sporto ir kitos žvaigždės). Anksčiau buvo manyta, kad tai jaunimo noras "išsišokti", bet su laiku žmonės suprato, kad tai yra tik dar vienas būdas išreikšti save kaip asmenybę.

Meniškiausias ir originaliausias tatuiruotes darosi platesnio mąstymo,nesukaustyti kitų nuomonės, žmonės, kurie nebijo aplinkinių reakcijos.

Tuo tarpu advokatai, bankininkai ir kitų specialybių atstovai, kuriems daugiau reikalingi racionalūs logiški sprendimai dažniau tatuiruojasi "sausesnius", neutralesnius piešinius ar ornamentus. Paprastai tai būna tradicinės vietos ( pečiai, krūtinė, blauzdos). Tattoo vietą, tematiką, spalvingumą ir kitus dalykus be abejo įtakoja gyvenimo būdas ir pareigos.

Tatuiruotė panaikinima, paprastai tik lazeriu. Tai yra vienintelė efektyvi pagalba, norint atsikratyti atsibodusios ar nepageidaujamos tatuiruotės.

Persodinant audinius lieka randai, kurie neatrodo labai estetiškai. Grožio terapijų ir chirurgijų klinikose naudojami lazeriai skleidžia tamsiai raudoną konncentruotą šviesos spindulį. Šią šviesą lengvai sugeria į odą įsiskverbę dažai. Nuo trumpo, bet stipraus šviesos impulso dažai suskaidomi į smulkias dalelytes.

Žmogus jaučia tiktai nedidelį dilgčiojimą. Nuo lazerio oda akimirksniu pabąla. Iš odos šios dalelytės pasišalina kartu su limfa, o smulkesnės tatuiruotės dažų liekanas sunaikina ląstelės - fagocitai. Viena gydymo procedūra užtrunka ne ilgiau kaip 10 - 15 minučių. Ją galima pakartoti tik po mėnesio.

Po šių procedūrų reikia vengti tiesioginių saulės spindulių , todėl geriausia tatuiruotę šalinti žiemą arba pavasarį. Mėgėjiškoms tatuiruotėms panaikinti užtenka nuo 2 iki 6 lazerio procedūrų, o profesionalioms dekoratyvinėms - net 6 - 8 seansų. Po šių veiksmų oda parausta ir paburksta. Ant odos atsiranda į šerkšną panašių karoliukų, bet nebūna žaizdų ir kraujavimo. Odą užtenka tepti vazelinu arba antibakteriniu tepalu, nereikia dėti ar klijuoti tvarsčio. Po 5 - 10 dienų šašeliai nusilupa, oda pašviesėja.

R E K O M E N D U O J A M E
Įžymių, žinomų žmonių genialios mintys

..... norėčiau, kad mūsų mieste išsiveržtų ugnikalnis arba nukristų NSO. Gal bent tai pritraukt?

Velykų simboliai

..... Šv. Velykų simboliai visiems labai gerai žinomi: Velykų kiškutis, Velykų margučiai... Bet iš kur jie atkeliavo iki mūsų dienų, ko gero, ne visi galėtų atsakyti

Kad meilė būtų kaip iš romano

..... jeigu nori, kad tavo meilė būtų šalia tavęs, būk šalia jos tada, kai jai to labiausiai reikia

  Orginaliausių tatuiruočių (3D) dešimtukas

• 2020 Birželio 6 d. Šeštadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Bogumilas, Klaudijus, Mėta, Norberta, Norbertas, Norbudas, Norbudė, Paulina, Taurantas, Tauras, Taurė, Taurius, Taurys,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykinių margučių spalvos simbolika!..... kiaušinių spalvos irgi turi savo reikšmę: mėlyna simbolizuoja dangų; žalia – pavasarį, augmeniją, javų daigus; geltona – derlių, subrendusius javus; raudona – gyvybę, šilumą; juoda – žemę..
Cicerono, tikslūs pastebėjimai ..CICERONAS - Romos valstybės veikejas ir filosofas, ir mintys kurios buvo užrašytos prieš 2000 metų..
Atvirukai Helovino proga..... gražūs e-atvirukai helovino (Halloween) proga, tinkantys linksmiems draugams bei priešams :)