» Skaičius 13 - velnio tuzinas

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Daugelyje pasaulio šalių paplitęs prietaras apie skaičių "13". Lietuva - ne išimtis. Šiaurės Rytų Lietuvos pakraštyje sakydavo, kad mėnesio 13-tą dieną Belzebubas iš pragaro į žemę paleidžia velnius pasišlaistyti.

Pasklinda jie įvairiais pavidalais. Vieni pasiverčia vanagais ir peša vištas, kiti vilkais - grobia avis, tretieji - saldžialiežuviais ir gundo paneles.

Netgi yra toks pprietaras - 13 dieną - jokių apsipirkinėjimų, ypač turguose - apmaus - apgaus, nė nepastebėsit.. toks va klaidžioja po pasaulį prietaras :))

Šiandien nors ir ne penktadienis, tačiau 13 diena... . O ar žinote, kad teigiama, jog Ieva ir Adomas atsikando uždrausto vaisiaus būtent tryliktą dieną penktadienį, taip užtraukdami nuodėmę savo palikuonims.

• Anot magijos žinovų, trylika - visko pabaiga ir naujo pradžia (net astrologijoje yra tryliktasis, Gyvatnešio zodiako ženklas).

Tą dieną gali nutikti tiek gerų, tiek blogų dalykų. Jei tikėsite, kad 13 - blogio simbolis, nesąmoningai prisišauksite nesėkmes.

Magijoje trylika - virsmo skaičius, perėjimas i kitą būvį, transformacija. Jis gali simbolizuoti tiek mirti, tiek gimimą. Šią dieną sustiprėja antgamtiškos jėgos, o tai gali paskatinti lemtingus įvykius.

Magijos žinovai nepataria kelti vestuvių tryliktą dieną, nors kitose tautose penktadienio trylikta diena laikoma pačia laimingiausia. Induistai, musulmonai „velnio tuzino“ dieną laiko itin laiminga ir tą dieną švenčia vestuves

• Anot numerologų, skaičius 13 išties yra mistiškas, reiškiantis kovą tarp gėrio ir blogio, beto dažnai vadinamas - karminės skolos skaičiumi.

• Skeptikai ir kai kurie mokslininkai tvirtina, kad tryliktą dieną nelaimių įvyksta, būtent, dėl tikėjimo prietarais. Įsibauginę žmonės tampa dirglesni, sunkiau sutelkia dėmesį, todėl jiems ir nutinka įvairiausių nemalonumų.

Nelaimes galima prisišaukti Magijos žinovų nuomone, prietaringas žmogus, paniškai bijantis šio skaičiaus, pats prisišaukia nelaimes. Mintis - tai energija. Ji skleidžia tam tikras vibracijas. Blogos mintys traukia neigiamas, geros - teigiamas vibracijas.

Tarkim, jei išėjęs tryliktosios rytą ir dar penktadienį galvosite, jog galite pakliūti po automobilio ratais, mintimis užsikoduosite nesėkmei. Kai žmogus sutelkia mintis į blogą įvykį, pritraukia ji lyg magnetas. Prietaringiems žmonėms penktadienį tryliktą dieną patariama ne panikuoti, o teigiamai mąstyti, kurti gražius planus.

Teigiama, kad labiausiai skaičiaus 13 ir ypač juodojo penktadienio bijo amerikiečiai: esant nors menkiausiai galimybei, tą dieną jie nekelia kojos iš namų arba griebiasi įvairių burtų. Kartais mėgina apgauti šėtoną: ligoninėse nėra 13-tos palatos, garlaiviuose – 13-tos kajutės, viešbučiuose - 13 aukšto ar 13 kambario, dažnai, virš dvyliktojo aukšto iš karto skaičiuojamas keturioliktasis.

Daugelis, tokią baimę sutapatina su 2001 metų rugsėjo 11-osios tragedija, kai 8 val. 45 min. teroristų užgrobtas lėktuvas rėžėsi į Pasaulio prekybos pastatą [2001 + 9 (rugsėjis) + 11 + 8 + 45 = 2074; 2074 = 2 + 0 + 7 + 4 = 13!].

R E K O M E N D U O J A M E
E-atvirukai Su blynų diena

..... gražūs e-atvirukai užgavėnių proga, žinoma originaliau būtų su blynų diena sveikinti nusiunčiant blynų lėkštę, bet deja mes turime tik e-atvirukų :))

Idėja dovanų pakavimui Nr. 3

..Dovanų pakavimas turbūt vienas iš didžiausių rūpesčių prieš dovanos įteikimą, tad originali idėja dovanai..

Faktai apie arklius

..... ar žinai, kad arkliai gali ilsėtis tiek stovėdami, tiek gulėdami. Tačiau ilgai negalėdami pailsėti atsigulus, jiems kinta elgsena. Kad išsimiegotų jiems pakanka 4 valandų.

  Tikri faktai | Skaičius 13 Lietuvos istorijoje
  Prietarai, bet kokiam skoniui..

• 2020 Gegužės 29 d. Penktadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Algeda, Algedas, Algedė, Erdvilė, Magdalena, Magdė, Mažrimas, Mažrimė, Teodosija, Teodosijus, Teodota, Teodotas, Teodozija, Teodozijus,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdiniai rekordai..... įvairūs rekordai vienaip ar kitaip susiję su kalėdomis.. tad ar žinote, kad.. didžiausia pasaulyje Kalėdų eglute laikoma Gubbio Kalėdinė eglutė, tiksliau eglutė ant Ingino kalno šlaito..
Gražūs žodžiai Joninių proga..... Tegu pačią trumpiausią ir linksmiausią metų naktį paparčiai tik Jums pražįsta stebuklingais žiedais.. Kuo geriausios sėkmės, kuo tvirčiausios sveikatos, kuo didžiausios laimės linkiu Jums Joninių
Faktai apie žmogaus akis..... Ar žinote, kad kūdikių akys iš mėlynos spalvos keičiasi į tikrąją spalvą iki trijų metų.Tai vyksta dėl šviesos poveikio, kuris sužadina melanino gamybą rainelėje.