» Kas yra laimė? :: Kas žmogų daro laimingu?

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Kavinėje prie vieno staliuko sėdėjo ketvertas žmogeliukų. Jie tarpusavyje nebuvo pažįstami, tačiau po poros taurelių jiems atsirišo liežuviai ir žmogeliai ėmė draugiškai svarstyti, kas yra laimė?

Pirmasis tarė: - Laimė - tai daug darbo ir daug meilės! Laimė - kai meilė įkvepia darbui, o darbas stiprina meilę!

- Niekai, - aiškino antrasis, - Laimė - kai nėra jokių užduočių, nei darbų, nei atostogų, nei išeiginių, o yra tik pavasaris, vasara, ruduo ir žiema... Ir galima tai išreikšti spalvomis, teptuku, plunksna, muzikos instrumentu... Ir taip kiaurą parą, be poilsio!

Trečiasis tvirtino:- Laimė - kada sugebi laiku pagelbėti ir padėti patekusiam į bėdą, drąsiai stoji ginti tiesos, rūpiniesi kitais ir džiugini juos dovanomis.

O ketvirtasis tylėjo. Jis bijojo prisipažinti, kad jam laimė - surinkti ir suėsti visa tai, ką tie keturi žmogeliai sukuria ir įgyvendina.

Rodyklė Išvada: jei nesėkmių ruožas tavo gyvenime tapo platesnis, atidžiai apsižvalgyk: gali būti, kad netoli tavęs arba tavyje įsikūrė tas - KETVIRTASIS!

Rodyklė Brazilų išmintis - kaip būti laimingu?
Rodyklė Mintys apie laimę
Rodyklė Ką daryti kad būtum laimingas? [atsiuntė: Indrė]


"Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad laimę nulemia materialūs dalykai: namas, pinigai, drabužiai. Kiti mano, kad ją gali rasti maloniomis akimirkomis: stebėti saulėlydį, pietaudami su draugais, vaikščiodami miške. Visi šie dalykai, tiesa, suteikia pasitenkinimą, tačiau laimę pajuntame tik tada, kai pasiekiame tikslą, dėl kurio ilgai ir sunkiai dirbome. Laimė - asmeninė pergalė.

Kad būtume pergalingi, nereiškia, jog turime laimėti. Tai gali reikšti, kad mes pasiekėme laukiamą rezultatą ir gavome daugiau nei tikėjomės. Gyvenime būna momentų, kai pajuntame pergalės skonį: išlaikę egzaminą, nusipirkę pirmąjį automobilį, gavę studijų baigimo diplomą, susiradę darbą, pradėję gyventi savarankiškai.

Pergalės nebūtinai turi būti didelės. Jos gali būti mažos ir nereikšmingos - kaip, numesti kelis kilogramus, praleisti porą valandų be alkoholio ar kitokių svaigalų, nesipykti su šeimos nariais ar tiesiog rasti laiko sau.

Nesvarbu, kokios yra mūsų pergalės - didelės ar mažos, - jos vis tiek yra mūsų laimė. Kiekviena jų įrodo, kad galime pasiekti tai, ką užsibrėžėme. Sulig kiekviena pergale auga pasitikėjimas savo sugebėjimais, savęs įvertinimas. Pasiekę vieną, galime tikėtis, kad bus ir kita."

[Ištrauka iš: Amy E. Dean “Nakties šviesa. Vakaro meditacijos]


Netgi, mokslininkai bando ištirti, kas žmogų daro laimingą - gyvenimo būdas, galvosena, santykiai su aplinkiniais, požiūris į gyvenimą?

Visi išvardinti dalykai labai svarbūs. Jei nors vienoje šių sričių kažkas negerai, jūs nesijausite laimingas.

Turbūt manot kad laimė priklauso vien tik nuo jūsų minčių ir emocijų. Netiesa.
Tyrimai rodo, kad fizinė būklė turi labai didelę įtaką psichinei būklei.
Tad jei nesirūpinsite savo kūnu, jis gali jus versti jaustis nelaimingu.
Tik vadovaujantis sveikos gyvensenos principais, jausitės gerai tiek fiziškai, tiek ir emociškai.
Taigi, svarbiausia taisyklė - žiūrėti ką valgai ir apskritai rūpintis sveika gyvensena - tai viena iš laimės sąlygų.


Kaip bebūtų, manyčiau visų pirma kad pasijustum tikrai laimingu reikia mąstyti optimistiškai. Jei atsitinka kažkas blogo, tiesiog reikėtų galvoti "...vadinas dar ateityje laukia kažkas gero ir aš su tuo susitvarkysiu..."
Manau, kad laimę ar nelaimę mes prisišaukiam patys - išties aš tuo tikiu :)
Ir dar tikiu, kad "lazda turi du galus" - iš tikrųjų negalima, tiesiog neįmanoma būti laimingu, jei kažkam darome kažką negero.

PASITIKĖK gyvenimu - ir gyvenimas tave pamils!

Ir pabaigai - apie laimę pusiau juokais:

Rodyklė 10 patarimų - kaip būti laimingam
Rodyklė Ko reikia, kad vyras būtų laimingas, sako tai gryna tiesa..
Rodyklė Ko reikia, kad moteris būtų laiminga..


P a r a š ė  WIRGA

Laimė yra toks pat neapibrėžtas dalykas, kaip ir meilė. Galbūt šie dalykai išvis neegzistuoja? Vienas yra laimingas valgydamas ledus, kitas - žaisdamas su šuniu, o trečias išvis nežino ką reiškia būti laimingu. Turbūt klausiate ar viskas taip banalu, kaip atrodo? - Ne. Kur kas sunkiau yra suvokti, kas tau padeda šypsotis. Kas yra tavo gyvenimo “varikliukas”. Pamėk savo darbą. Pamėk valytis dantis kiekvieną rytą, valgyti pusryčius, stebėti laiko žymes savo veide. Atleisk visiem, kas linki tau blogo. Juk žinai, kad šiaip ar taip viskas priklauso nuo tavęs. Kuo labiau stengsies, tuo geresni rezultatai bus. Niekada neieškok progų kažką pakeisti. Didžiausia proga yra dabar. Kodėl? - Todėl, nes tau ką tik užgimė mintis kažką pasukti kita linkme. Nepamiršk artimų žmonių, padovanok jiems mielą daikčiuką. Tai privers tave jaustis jei ne laimingu, tai bent 100 kartų geriau.

» S k a i t y t i  t o l i a u
P a r a š ė Olimpija / 2012-07-09
Laimė - kai negalvoji kaip būti laimingu, o tiesiog džiaugies, kad gyveni


P a r a š ė Gabriele / 2012-11-04
Kas yra laimė? - Kai neužduodi sau tokio klausimo. :)


P a r a š ė Ignas / 2013-08-12 - Kas yra laimė?
Laimės jausmai. Jie aplanko kada yra tenkinami poreikiai.
Pirmiausia fiziologiniai. Tai miegas, maistas, seksas. Na vien šie poreikiai laimės daug neatneš, tačiau negebant patenkinti šių poreikių tikrai laimės nebus.
Toliau saugumo jausmas. Asmuo privalo jaustis saugiai. Šį saugumą suskirstyčiau į dvi kategorijas:
Fizinis bei moralinis saugumas nuo aplinkinių. Žmogus privalo nepatirti fizinio ir moralinio smurto nuo aplinkinių. Nes tai sugriauna galimybes jaustis laimingu.
Taip pat svarbu saugumo jausmas, kaip sugebėjimas padaryti savo darbą. Jei žmogus negeba įveikti savo darbų (mokslai, studijos, darbas), tai taip pat sugriaus galimybes jaustis laimingu.
Kada patenkinti jau anksčiau išvardinti poreikiai, tuomet laimę suteikia šie poreikiai:
Bendravimas. Turėk gerų draugų ir tu jau bent kruopelyte jau būsi laimingesnis.
Meilė. Mylimas žmogus taip pat suteikia laimės jausmą.
Saviraiška. Įvairūs nuveikti darbai, kuriuos tu siekei nuveikti, suteikia laimės pojūtį..

R E K O M E N D U O J A M E
Mirė Steve Jobs

..... tačiau žmonių atmintyje išliks ilgam, kaip genijus, kaip didžiulį indėlį palikęs kompiuterijos istorijoje ...

Padėkos žodžiai Mamai

..... Brangioji saule, kai iš dangaus žiūrėsi į žemę, pačiais šilčiausiais spinduliais glostyk mano mamos galvą, kad ji pajustų, kokia man yra brangi

Kalėdų senelio personažai

..... Kalėdų senelis pas mus, o kas kitose šalyse? Tad, įvairiose šalyse Kalėdų senelius atitinkantys personažai..

• 2023 Gegužės 30 d. Antradienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Ferdinandas, Fernanda, Fernandas, Joana, Jomilė, Vyliauda, Vyliaudas, Vyliaudė, Žana, Žanas, Žaneta,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip susikurti gerą slaptažodį?..... slaptažodis turi būti sudėtingas ir išskirtinis, kuo jis sudėtingesnis tuo jūsų paskyroje esanti asmeninė informacija saugesnė, beto.. slaptažodžius vertėtų reguliariai, maždaug kas 3-4 mėnesius k...

Gegužės minimos bei švenčių dienos..... turbūt puikiai visi žinote, kad būtent gegužės mėnesį švenčiama visų mamų diena - Motinos diena, bet ne tik.. sužinokite ir daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. gegužės mėn...

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?..... Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Įspūdingiausi žmogaus rekordai..... ar žinojote, kad ploniausias liemuo užfiksuotas tik 31,8 cm. Sakysit neįmanoma, pasirodo metus laiko nešiojant korsetus, tą pasiekt įmanoma
Lietuvos zoologijos sodas..Lietuvos zoologijos sodas (LZS), anksčiau žinomas kaip Kauno zoologijos sodas – seniausias zoologijos sodas Lietuvoje, įsikūręs Kaune. Zoologijos sodas oficialiai atidarytas 1938-07-01, penktadienį, 1
Kas yra parkūras?.....parkūras atsirado 1987 m., jo pradininkais laikomi David Belle ir Sebastien Foucan. Parkūre naudojamos gimnastikos, lengvosios atletikos, kovos menų...