» Graikų dievai ir deivės

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Jūs esate » Ar žinai? » Graikų dievai ir deivės
Apolonas

Apolonas - šviesos ir saulės dievas. (Faibas) graikų mitologijoje yra Dzeuso ir Leto sūnus, tačiau nesantuokinis, o romėnų mitologijoje – Jupiterio ir Latonės sūnus. Kai Leto užlipo ant Delo salos žemės, ši pasislėpė nuo Heros. Taip Leto pagimdė Apoloną ir Artemidę.

Apolonas – šviesos, gyvybės, medicinos, šaudymo iš lanko, menų, pranašysčių dievas.

Pagal graikų mitologiją Apolonas ir Artemidė (medžioklės deivė) yra dvyniai. Vėlesniais laikais jis buvo klaidingai prilyginamas Helijui, saulės dievui, arba jo seseriai Selenei, mėnulio deivei. Literatūriniuose mitologijos tekstuose Apolonas, Helijas ir Selena išliko visiškai atskiri dievai.

Po jo gimimo sužydėjo ir nušvito visa gamta. Jį visi šlovino, džiūgavo ir pati gamta. Jis taip pat buvo mokslo ir meno globėjas. Visi jį garbino kaip šviesos dievą, dievą, kuris apvalo žmogų nuo pralieto kraujo nuodėmės, dievą, skelbiantį Dzeuso valią, dievą, baudžiantį, siunčiantį ligas ir gydantį jas. Visi jaunuoliai jį garbino kaip savo globėją. Apolonas - jūreivystės globėjas. Labiausiai saulės ir šviesos dievas globojo dailininkus, poetus, muzikantus ir dainininkus.

Apolono nuolatinės palydovės - mūzos. Jis vadovo mūzų chorui ir pritardavo jų dainoms savo auksine kitara.

Graikų Panteone jis įsitvirtino palaipsniui. Vardas Febas reiškia ryškus, aiškus, todėl pamažu Apolonas imtas sieti su šviesa. Taip jis išstūmė saulės dievo Helijo kultą. Jis tapo saulės dievo personifikacija.

Apolonas dažnai vaizduojamas rankoje laikantis lyrą t.p. su lanku ir strėlėmis (auksinės strėlės simbolizuoja saulės spindulius, iš čia jo pravardė „auksalankis“).

Graikų dievas Apolonas
R E K O M E N D U O J A M E
Bukiausi pasaulio nusikaltėliai

..... sakoma: bukumui nėra ribų, taigi

Mįslės keturgyslės

.... paspėliokime.. archyve jau 600 mįslių - visai patogiai padarytas, niekur nesugadintas, bet kasdien turi būt pataisytas. Kas? (3 mįslė - atsakymas tenais)

Petro Vileišio tiltas

..... Tai tiltas per Nerį Kaune, netoli Kauno pilies, jungiantis Senamiestį ir Vilijampolę. Prezidento Antano Smetonos pasiūlymu Vilijampolės tiltas pavadintas inžinieriaus Petro Vileišio vardu.

• 2022 Rugsėjo 30 d. Penktadienis.

• Juodojo vandens Tigro metai (iki 2023-01-21).

• Pasveikink varduvininkus: Bygaila, Bygailas, Bygailė, Bygirda, Bygirdas, Bygirdė, Bytautas, Bytautė, Byvainas, Byvainė, Gajana, Gudrė, Jaras, Jeronimas, Sofija, Vera, Veranas, Veras, Zofija, Žimantas, Žymantas, Žymantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Pūčkorių piliakalnis..... Tai piliakalnis Vilniaus miesto rytinėje dalyje, 0,2 km į pietus nuo S. Batoro g. pervažiavus Vilnios tiltą ir pasukus Pūčkorių gatve į dešinę, Naujosios Vilnios seniūnijoje, Pavilnių regioniniame...

Kaip išnaikinti tarakonus?..... Tarakonai ieškodami maisto, apsistos namuose ir jūsų virtuvėje, vonios kambaryje ir kitose gyvenamosiose patalpose. Deja, jie greitai dauginasi ir gali platinti ligas. Jei pavargote dalytis savo n...

Laukinė aborigenų bakchanalija..... Kartu su žmona tuo metu gyvenome Puškonių kaime ir kiaules auginome nuolat, tačiau paršelius auginimui pirkdavome turguje. Kadangi iš vieno eilinio paršelių pirkimo viena kiaulaitė labai sparčiai ...

Siūlome paskaityti

     DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

    Sudoku.... sudoku - tai japoniški skaičių galvosūkiai, puiki mankšta smegenims, lavina loginį mąstymą, patartina spręsti ir mažiems ir dideliems :)
    Ilgiausi žodžiai pasaulyje..turbūt kiekviena kalba turi savo kalbos perliukų, kurie realiai kalboje retai arba visiškai nenaudojami, bet yra tituluojami kaip ilgiausi žodžiai. Tad ar žinote ilgiausį lietuvišką žodį?
    Kaip pasidaryti šventinį kaspiną?..kaspinas visuomet suteikia dovanai daugiau dekoratyvumo, puošnumo ir pan..