» Graikų dievai ir deivės

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Jūs esate » Ar žinai? » Graikų dievai ir deivės
Heraklis

Heraklis - (romėniškas vardas - Herkulis). Dzeuso sūnus, tačiau ne Heros. Kad Heraklis galėtų būti vienu iš Olimpo dievų, jam teko nuveikti dvylika žygdarbių. Jis buvo garsiausias Graikijos didvyris. Iš pradžių jis buvo laikomas saulės dievu, taip pat dievu, gydančių ligas.
Heraklis - buvo mitinis graikų mitologijos didvyris, tačiau dažniausiai laikomas tik pusdieviu. Heraklis buvo mirtingosios Alkmenės ir Dzeuso sūnus. Tėvas svajojo, kad gimęs sūnus valdys visus savo giminaičius. Tačiau to neapkentusi teisėta Dzeuso žmona Hera užvaldė Valdovą savo klasta. Todėl Herakliui teko atlikti dvylika sunkių žygdarbiu, kad taptu Olimpo dievu, nemirtinguoju. Herakliui žygdarbius nulėmė Euristėjas, ir jis tapo jo tarnu.

Pirmasis Heraklio žygdarbis - Nemėjos liūtas.
Euristėjas liepė Herakliui nužudyti Ėmėjos liūtą. Didvyris įveikė pirmąjį žygdarbį ne taip jau sudėtingai. Nors Euristėjui atrodė, kad to padaryti neįmanoma.

Antrasis žygdarbis - Lernos hidra.
Po pirmojo žygdarbio Euristėjas nusiuntė Heraklį užmušti Lernos hidrą, kuri buvo pabaisa gyvatės kūnu ir devyniomis slibino galvomis. Šį žygdarbį Heraklis įveikė sunkiau, tačiau įveikė.

Trečiasis žygdarbis - Stimfelo paukščiai.
Euristėjas pavedė didvyriui iššaudyti visus Stimfelo paukščius, kurie buvo labai žiaurūs: variniu snapu, variniais nagais ir net varinėm plunksnom, kuriomis šaudydavo it strėlėmis į priešą. Nelengvas buvo Herakliui šis žygdarbis. Tačiau ir ją įveikė. Išgąsdino paukščius savo mirtį nešančiomis strėlėmis. Išskrido jie toli ir daugiau negrįžo į Stimfelo apylinkes.

Ketvirtasis žygdarbis - Kerinėjos danielius.
Kerinėjos danielius buvo žmonėms bausti atsiųstas Artemidės. Jį Herakliui įsakė sugauti ir gyvą atgabenti į Mikėnus. Tą ir padarė Heraklis, nors tai buvo ir sunki užduotis.

Penktasis žygdarbis - Erimanto šernas ir mūšis su kentaurais.
Eristėjas liepė užmušti Erimanto šerną. Tas šernas buvo nepaprastai stiprus ir niokojo Psofidės miesto apylinkes. Eidamas šerno, didvyris papuolė į nepatogumus, sudarytus kentaurą. Prasidėjo tarp jų kova ir Heraklis nenorėdamas įšovė strėlę savo bičiuliui, kentaurui Cheironui. Nusiminęs dėl to, ką padarė savo bičiuliui nuskubėjo pas šerną. Heraklis savo klasta apgavo šerną ir jį sugavo. Jį gyvą, o ne mirusi nugabeno Euristėjui, kad šis išvystų.

Šeštasis žygdarbis - Karaliaus Augėjo tvartai.
Euristėjas davė Herakliui naują pavedimą: išmėžti visus karaliaus Augėjo tvartus. Šis pažadėjo Augėjui išmėžti tvartus per vieną dieną, bet mainais. Karalius už tai turės atiduoti Herakliui dešimtadalį savo galvijų. Šis ir sutiko, nes manė, kad to padaryti neįmanoma. Tačiau Heraklis visa tai padarė ir nuskubėjo pasiimti savo atlyginimo. Bet karalius neatidavė. Už tai Heraklis jam baisiai atkeršijo po keturių metų, kai baigė tarnauti Euristėjui. Jis nužudė karalių Augėją.

Septintasis žygdarbis - Kretos jautis.
Norėdamas įvykdyti septintąjį Euristėjo pavedimą, Heraklis turėjo vykti į Kretos salą. Jis privalėjo atvesti Kretos jautį į Mikėnus. Heraklis atvedė, bet Euristėjas pats jo pabūgo ir jį paleido. Jautis atidūmė į Maratono lygumą Atikoje. Deja, ten jį užmušė Atėnų didvyris Tesėjas.

Aštuntasis žygdarbis - Diomedo žirgai.
Euristėjas įsakė Herakliui vykti pas Trakijos pistonų karalių Diomedą ir iš jo pagrobti gražius ir tvirtus žirgus. Jis pagrobė juos, dar prieš tai atkakliai pakovojęs su Diomedu. Tačiau didvyris nugalėjo Diomedą ir atgabeno žirgus Euristėjui. O šis liepė tuos žirgus paleisti į laisvę. Bet laisvėje juos sudraskė laukiniai žvėrys.

Devintasis žygdarbis - Hipolitės juosta.
Devintasis Heraklio žygdarbis buvo jo kelionė į amazonių šalį parnešti karalienės Hipolitės juostą. Mainais jis gavo tą Hipolitės juostą ir pristatė ją Euristėjui.

Dešimtasis žygdarbis - Geriono karvės.
Heraklis privalėjo atginti Geriono karves į Mikėnus. Ilgai klajojęs ir kovojęs jis pasiekė tas karves. Jį užklupo ir pats Gerionas, tačiau su savo mirtingų strėlių dūriais jį nužudė. Taip pat klajojo ir kovojo gindamas karves į Mikėnus. Karvės išsilakstė, tačiau didelę jų dalį Heraklis pargynė Euristėjui, o šis karves paaukojo deivei Herai.

Vienuoliktasis žygdarbis - Cerberis.
Siuntė Euristėjas Heraklį į tamsiąją Hado karalystę ir atvesti iš ten požeminės karalystės sargą, šunį Cerberį. Jis buvo labai baisus su dideliais nasrais. Labai sunkiai kovojo Heraklis, kol sutramdė baisųjį šunį Cerberį, bet vis tiek atvedė į Mikėnus Euristėjui.

Dvyliktasis žygdarbis - Hesperidžių obuoliai.
Tai buvo paskutinis ir pats sunkiausias žygdarbis Herakliui. Jis privalėjo nuvykti pas didįjį titaną Atlantą ir iš jo sodų, kuriuos saugojo jo dukterys hesperidės, gauti trys auksinius obuolius. Ilgai, labai ilgai klaidžiojęs ir nemažai kovojęs, jis nusigavo iki titano Atlanto.

Heraklis tik gudrumu įveikė Atlantą ir taip gavo trys auksinius obuolius, kuriuos atidavė Euristėjui.

Heraklis, baigęs visus dvylika žygdarbių, jau nebepriklausė Euristėjui. Grįžo jis į Tebus, bet neilgai ten ir pabuvo. Jo laukė nauji žygdarbiai, tačiau ne vien su pergale. Ištikdavo Heraklį ir sunkios nelaimės, nes jį vis dar persekiojo deivė Hera.
Heraklio mirtis buvo labai sunki. jis labai kankinosi. Jo mirtį sukėlė žmonos Dejaniros nuodingasis rūbas. Vos jį užsidėjęs, Heraklis pradėjo merdėti, traukuliai bėgo per jo kūną, tuo pačiu keikdamas savo santuoką su Dejarina. Jis labai kankinosi, tad vienintelė išeitis pasprukti nuo kančių buvo mirtis. Jį sudegino ugnyje. Po mirties Heraklis tapo nemirtinguoju ir Olimpo dievu. Hera pamiršo visą savo neapykantą Herakliui, Dzeuso sūnui, ir atidavė Herakliui į žmonas savo dukterį, amžinai jauną deivę Hebę. Taip pat jis buvo apdovanotas už visus savo žygdarbius žemėje, už visas savo kančias.

Graikų dievas Heraklis
R E K O M E N D U O J A M E
Jatkantalių tiltas

..... Tai gelžbetoninis rajoninio kelio 4513 Mažonai–Šakvietis–Šilalė tiltas per Irtuoną Jatkantalių kaimo apylinkėse.

E-atvirukai medikams

..... gražūs e-atvirukai medicinos darbuotojų dienos proga, nustebink bei pralinksmink savo gydytojus ar draugus medikus :)

Mociškių tiltas

..... Tai gelžbetoninis Krašto kelio 141 tiltas Pagėgių savivaldybėje, ties Mociškių kaimu per Jūros upę, apie 11 km nuo jos žiočių.

• 2022 Spalio 2 d. .

• Juodojo vandens Tigro metai (iki 2023-01-21).

• Pasveikink varduvininkus: Eidvilas, Gervilas, Gervilė, Gervyda, Gervydas, Gervydė, Geržada, Geržadas, Geržadė, Getautė, Modestas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Pūčkorių piliakalnis..... Tai piliakalnis Vilniaus miesto rytinėje dalyje, 0,2 km į pietus nuo S. Batoro g. pervažiavus Vilnios tiltą ir pasukus Pūčkorių gatve į dešinę, Naujosios Vilnios seniūnijoje, Pavilnių regioniniame...

Kaip išnaikinti tarakonus?..... Tarakonai ieškodami maisto, apsistos namuose ir jūsų virtuvėje, vonios kambaryje ir kitose gyvenamosiose patalpose. Deja, jie greitai dauginasi ir gali platinti ligas. Jei pavargote dalytis savo n...

Laukinė aborigenų bakchanalija..... Kartu su žmona tuo metu gyvenome Puškonių kaime ir kiaules auginome nuolat, tačiau paršelius auginimui pirkdavome turguje. Kadangi iš vieno eilinio paršelių pirkimo viena kiaulaitė labai sparčiai ...

Siūlome paskaityti

     DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

    Buivydžių kabantis tiltas..... Tai kabantis pėsčiųjų tiltas per Nerį, sujungiantis Buivydžių (Vilniaus raj.) ir Beregovka (Švenčionių raj.) kaimus.
    Ką reikia žinoti perkant kietąjį diską?..... nusprendėte nusipirkti kietąjį diską, bet nežinote koks tiks ar kokio norite? Nebėda, viską jums paaiškinsiu kuo papraščiau
    Lietuvos krikštas..... Lietvoje dėl savitai susiklosčiusių aplinkybių ilgiau negu kitur Europoje išsilaikė pagonybė. Nuo XIII a. krikštui trukdė vokiečių agresija Pabaltijyje. Pamažu lietuvių kova su kryžiuočiais įgavo