» Užuojautų reiškimo etika!

 TOP meniu » Pradžia » Draugams » Anapilin » Užuojautos » Atminimo žvakutė

Nesėkmės, vargai, nelaimės neaplenkia nė vieno žmogaus. Užjausti bėdos ištiktą žmogų, tarti jam guodžiantį žodį - mūsų humaniškumo pareiga. Tai ne tiek etiketo, kiek etikos reikalas. Šios pareigos supratimas ir praktinis jos vykdymas priklauso nuo žmogaus išsiauklėjimo, vidinės asmens kultūros.

Nelengva prakalbinti kenčiantį, ašarojantį žmogų. Staiga patyrusiam bėdą artimam žmogui esame pratę pareikšti guodžiančius jausmus, tardami žodį užuojautos! Tačiau šis žodis, virtęs trafaretu, praranda savo vertę. Galima surasti ir kitus žodžius, tegul jie bus ir paprasti, bet vis kitokie, lankstūs, iš širdies einantys: Labai labai užjaučiu. Kaip man gaila tavęs ir visos jūsų šeimos… Liūdžiu kartu su jumis. Kad galėčiau nors kiek palengvinti jūsų sielvartą. Gal galėčiau kuo padėti?

Mokėti guosti - tai gyvenimo menas. Dar didesnis menas - sugebėti parengti žmogų, kai reikia jam pranešti skaudžią žinią, kai reikia įkvėpti stiprybės, kad nepalūžtų, išgirdęs didelę mylimo asmens nelaimę. Atsargiai reikia artimiesiems, draugams, net ir visai svetimiems pranešti tai, kas jiems labai skaudu, kas baisaus jų brangiems žmonėms staiga yra įvykę.

Jeigu nerandi tinkamo užuojautos žodžio, - geriau paspausk nukentėjusiems ranką, priglausk juos prie širdies tyliai, be žodžių. Graudus žvilgsnis, nuoširdus pabučiavimas bus geriausiai išreikšta užuojauta.

Kartais svarbi ne pati paguoda, bet žmogaus pasiryžimas išklausyti kitą, sutrikusį, prislėgtą. Išsiliejęs, išsipasakojęs žmogus neretai sako: „Išsipasakojau - ir palengvėjo“. Reikia mokėti išklausyti kitą.

Šaltos, nusidėvėjusios frazės, dažnai girdimi paguodos žodžiai - gyvenime visko atsitinka; galėjo dar blogiau įvykti; kiti daugiau už tave kenčia; nereikia taip verkti - ašaros nepadės; nuo nelaimės nepabėgsi… - tik erzina kenčiantį žmogų, o ne guodžia.

Užuojautos ir paguodos žodžiai gali būti labai įvairūs. Vienaip guodžiame mums brangius šeimos narius, artimuosius, kitaip bičiulius, draugus, dar kitaip darbo draugus, kaimynus.

Užuojauta turėtų būti trumpa. Reikšti užuojautą keliais sakiniais, sakyti iškilmingu balsu tarsi kokią prakalbą - nederėtų. Nebent atsisveikinimo kalboje kapinėse galėtume ilgesnę užuojautą išreikšti artimiesiems. Trumpi turėtų būti ir vainikų, kapų paminklų užrašai, laikraščiuose skelbiamų užuojautų žodžiai.

• 2023 Birželio 9 d. Penktadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Efremas, Felicijonas, Felicijus, Ginta, Gintas, Gintautas, Gintautė, Gintė, Prima, Primas, Vitalija,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip susikurti gerą slaptažodį?..... slaptažodis turi būti sudėtingas ir išskirtinis, kuo jis sudėtingesnis tuo jūsų paskyroje esanti asmeninė informacija saugesnė, beto.. slaptažodžius vertėtų reguliariai, maždaug kas 3-4 mėnesius k...

Gegužės minimos bei švenčių dienos..... turbūt puikiai visi žinote, kad būtent gegužės mėnesį švenčiama visų mamų diena - Motinos diena, bet ne tik.. sužinokite ir daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. gegužės mėn...

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?..... Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu...

Siūlome paskaityti

  Akistata su netektimi :: Ką vertėtų žinoti?

 Sakoma: žmogus gyvena tol, kol jį kas nors prisimena... Internetinės atminimo žvakutės - www.amziams.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute papasakoti kažką ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kiaušinių marginimas ciberžole..... šiemet pafantazavome su ciberžole, svogūnų lukštais, kinrožės arbata bei popieriaus gabaliukais.. rezultatas nenuvylė, gavosi tokie kaip ir marmuriniai velykiniai kiaušiniai :))
Pontė Vekijo..... Tai seniausias Europoje akmeninis uždarųjų skliautų segmentinis arkinis tiltas, esantis Florencijoje, Italijoje. Tai vienintelis per Antrąjį pasaulinį karą išlikęs tiltas Florencijoje, pastatytas
Liaudiškas folkloras apie estus..... Iš liaudiškų folkloro aruodų - Estai neperka alkoholinių gėrimų, jie tiesiog nusiperka sulčių, o kai atsidaro - jos jau būna gerai surūgusios.